AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA, İLÇE’DE KALICI ARAÇ MUAYENE İSTASYONU KURULMASINI İSTİYOR.

HOPA, İLÇE’DE KALICI ARAÇ MUAYENE İSTASYONU KURULMASINI İSTİYOR.

HOPA, İLÇE’DE KALICI ARAÇ MUAYENE İSTASYONU KURULMASINI İSTİYOR.

1-1

Hopa TSO’da STÖ’lerinde katıldığı toplantıda ilçeye Araç muayene istasyonu kurulmasını sağlamak için girişimlerde bulunulması kararı alındı.

HOPA-Hopa TSO’da yapılan toplantıda Araç Muayene İstasyonunun ilçede açılması konusu masaya yatırıldı. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından oda meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya S.S. 08 No.lu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım, Hopa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsrafil Kotil, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali katıldılar.

Yapılan toplantıda muayenesi dolan araçların Artvin Merkez veya Rize’ye gitmek zorunda kaldığı ve 70 km’lik mesafenin ve işlemlerin tam 1 günün kaybolmasına neden olduğu dile getirildi. Ticaret merkezini konumunda bulunan ilçenin araç sayısı bakımından da kalabalık olduğuna dikkat çekildi.

HTSO Y.K. Başkanı Osman Akyürek, Araç Muayene İstasyonunun Hopa’da olmasını istediklerini, bunu sadece Hopa değil tüm ülkenin çıkarına olacağını ve bu hizmetten Karadeniz sahil yolunu kullanan tüm araçların faydalanacağını ifade etti.

Toplantı sonunda gerekli çalışmaların yapılmasına TÜVTÜK Firması Rize temsilcisi ile bir görüşme gerçekleştirilmesine ve diğer lobicilik faaliyetlerinin katılımcı STK’ların birlikte hareket etmesi yoluyla yürütülmesine karar verildi. Sonuç alınamaması durumunda bir rapor çalışması hazırlanarak üst mercilere konunun iletilmesine karar verildi.

HAYATİ AKBAŞ

1-2