AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CAFER DÖNE OKULLARI ZİYARET EDİYOR

HOPA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CAFER DÖNE OKULLARI ZİYARET EDİYOR

HOPA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ CAFER DÖNE OKULLARI ZİYARET EDİYOR

 

Hopa Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ile Sugören İlkokulu Ortaokulunda öğrenciler ile bir araya gelen Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne ziyaret okullarda öğrencilere hitaben konuşmalar yaptı.

Hayati Akbaş

HOPA-Hopa Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ile Sugören İlkokulu Ortaokulunda öğrenciler ile bir araya gelen Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne ziyaret okullarda öğrencilere hitaben konuşmalar yaptı.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sevgili Öğrenciler Öncelikle ikinci yarıyılın başladığı bu günlerde sizleri ve öğretmenlerinizi ziyaret etmek varsa eksiklerimizi tespit etmek ve hep birlikte başarılı olmanın yollarını paylaşmak için sizleri görmek istedim.

Sevgili çocuklar, inanıyorum ki istedikten sonra herkes başarılı olabilir. Başarılı olmanın en önemli basamağı kişinin kendisini geliştirmesidir. Bu amaçla sizler için planlanan kurslara katılın ve bol kitap okuyun. Çevrenizde olan gelişmeleri, güncel bilgileri ve kültürel olayları takip edin. Merak edin ve araştırın. Böylece kendinizi yetiştirmiş ve kültürlü bir insan olursunuz.

Bilgi her konuda ufkunuzu ve yolunuzu açar unutmayın. Düzenli ve sistemli çalışmaya gayret gösterin. Mümkün olduğunca, boş vakitlerinizi aileniz ile geçirin. Başarılı olmanın en önemli noktası aileye verilen önemdir.

Başarılı olmanın önemli noktalardan bir diğeri de olumlu düşünmek ve pozitif olmaktır. Unutmayın her olayın bir iyi tarafı mutlaka vardır. Yaptığınız her yanlış, size tecrübe olarak geri dönecektir. Bir şeyleri görmek ve mücadele etmekten vazgeçmemek çok önemlidir.

Hayatın güzel yanlarını keşfedin. Boş zamanlarınızda kendinize ait bir hobi geliştirin. Hobiler hem becerilerinizi hem de zekânızı geliştirir, stresten sizi uzaklaştırır.

Sağlığınıza ve beslenmenize dikkat edin. Mümkün olduğunca, dengeli beslenin ve spora zaman ayırın. Vücut sağlığınız yerinde olduğunda çok daha başarılı olursunuz.

Derslerinizin, sınavlarınızın, çalışmalarınızın ve hayatınızın başarılarla dolu olması dileklerimle…” dedi.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne ziyaret ettiği okullarda Öğretmenler ile de bir araya gelerek  eğitim-öğretim hayatlarında başarılılar diledi.