AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA DEVLET HASTANESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI

HOPA DEVLET HASTANESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI

HOPA DEVLET HASTANESİ YENİ BİNASINA TAŞINDI

1-4

Hopa Devlet Hastanesi Sürecin başından bu yana yapımını titizlikle takip eden, Devlet Hastanesi Başhekimi Volkan Tüysüz yeni binaya taşındıklarını ifade etti.

HOPA-Hopa Devlet Hastanesi Sürecin başından bu yana yapımını titizlikle takip eden, Devlet Hastanesi Başhekimi Volkan Tüysüz yeni binaya taşındıklarını ifade etti.

Mevcut devlet hastanenin sürekli büyüyen ve gelişen ilçeye yetersiz geldiğini ve cevap veremez halde olduğunu belirten Kaymakam Özkan, yeni hastane binası ile ilçe halkına ve çevre ilçelerden gelenlere hak ettiği kaliteli hizmetin verileceğini söyledi.

Acil servis ve poliklinikler de dâhil olmak üzere sağlık hizmeti vermek adına yeni binaya taşındıklarını belirten Başhekim Tüysüz, diyaliz ve servis, yoğun bakım ünitesi hizmetlerinin de aktif hale olduğunu dile getirdi. Kaymakam Özkan, büyük bir sabırla inşaatın bitmesini bekleyen ilçe halkının, yeni hastane binasında son derece modern ve donanımlı bir ortamda, nitelikli sağlık hizmeti alacaklarına dikkat çekerek hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Yeni Hopa Devlet Hastanesi 7329 metrekare toplam arsa alanı olmak üzere 5600 metrekarelik açık, 9746 metrekarelik kapalı alana sahip. 70 yatak kapasitesine, 20 poliklinik odasına, 10 yataklı diyaliz ünitesine, 4 yataklı 1. Seviye, 4 yataklı 2. Seviye olmak üzere toplam 8 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesine sahip.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3  1-5

 

1-1