AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA’ DA OKÇULUK KURSU AÇILDI

HOPA’ DA OKÇULUK KURSU AÇILDI

HOPA’ DA OKÇULUK KURSU AÇILDI

 

Hayati Akbaş

HOPA-Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan Hopa Halk Eğitim merkezinde açılan okçuluk kursuna her yaştan büyük talep var. Halk Eğitimi Merkezi Eğitmeni Antrenör Cansu Belli tarafından verilen kursa yaklaşık 100 kişi katılmaktadır. Ata sporumuz olan okçuluk aynı zamanda Artvin’de ilk olup diğer ilçelerden de kursiyer alınmaktadır. Yaz kursları olarak planlanan kurslara katılımı arttırmak için Kemalpaşa Beldesinde de kurs hazırlıkları devam etmektedir

Kaymakam Görükmez, Okçuluğun ata sporu olduğuna dikkat çekerek özgüven, dikkat, konsantrasyon, düşünce ve duyguları koruma yeteneği, soğukkanlı kalabilme, kaygı ve endişeyi engelleme yeteneği açısından gençler için son derece önemli bir spor dalı olduğunu dile getirerek amaçlarının Hopa’ da tanıtmak, tabana yaymak ve bu branşa yeni sporcular kazandırmak olacaktır” dedi ve ilk defa yapılacak bu çalışmanın gerçekleşmesi için sporculara her türlü desteği vereceğini söyledi.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Harun Yüce, İlçe Kaymakamı Ferit Görükmez ‘ in bizzat destekleriyle devam eden okçuluk kursu için desteklerinden dolayı Kaymakam Görükmez’ e teşekkürlerini iletti.