AnasayfaArtvin'den HaberlerHOPA CHP YENİ İLÇE BAŞKANLIĞI TÖRENLE AÇILDI

HOPA CHP YENİ İLÇE BAŞKANLIĞI TÖRENLE AÇILDI

HOPA CHP YENİ İLÇE BAŞKANLIĞI TÖRENLE AÇILDI

CHP HOPA’DA AÇILIŞ HEYECANI YAŞADI

Cumhuriyet Halk Partisi Hopa İlçe Başkanlığı binasının açılışı Milletvekili Uğur Bayraktutan ve partililerin katılımıyla gerçekleşti.

Hayati Akbaş

HOPA-Cumhuriyet Halk Partisi Hopa İlçe Başkanlığı binasının açılışı Milletvekili Uğur Bayraktutan ve partililerin katılımıyla gerçekleşti.

Düzenlenen açılışa Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, CHP Artvin İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul, il gençlik kolları başkanı Anıl Öztürk, Artvin Faal Gazeteciler dernek Başkanı İsmet Başar, Rize eski il başkanı Saltuk Deniz ve eski Rize gençlik kolları başkanı Halil Çağatay, Merkez ilçe başkanı İlyas Şahin, Arhavi ilçe Engin Erkan, Borçka ilçe başkanı Vehbi Yılmaz, Kemalpaşa belde başkanı Fehmi Şahin, il genel meclisi üyeleri Ömer Ustabaş, Murat Özçep ve Türk sağlık sen Hopa şube başkanı, Halk evleri Hopa şube başkanı Kamil Ustabaş, Hopa engelliler dernek başkanı Aydoğan Can Yılmaz ve çok sayıda partili katıldı.

CHP Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender konuşmasında; “Yeni hizmet binamızı açmak için toplandık. Kaymakam beyin de yardımıyla yer bulduk taşındık. Bir kaç yere baktık meydan da başka yerlerde bulamadık bulduğumuz yerler de bize uygun fiyatta gelmedi. Biraz zorlandık ama Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geldiğinde kira benden dedi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yaptığı yardımdan dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Burası ihaleye çıkacak ve parti olarak burayı almak için vekilimden söz almak istiyorum. Bu taşınma süresinde partimize gönül vermiş, emek vermiş maddi ve manevi katkıda bulunmuş dostlarımızı takdim etmek benim görevimdir. Ardanuç Belediye Başkanımı ne zaman arasam ne kadar lazım deyip her daim maddi manevi yanımızda oldu, Kemalpaşa belediye başkanım hep benim yanımda zaten, Ergül başkana huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Tekrardan Beylikdüzü belediye başkanına teşekkür ediyorum, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum. Kadın kollarımız, kaç günden beri gelip gittiler huzurlarınızda teşekkür ediyorum sağ olsunlar var olsunlar. Asıl gündem konusu olan Cumhurbaşkanlığı sisteminin meclisten nasıl geçtiğini, referandumda halkı nasıl bilinçlendirmemiz gerektiğiyle ilgili gece gündüz demeden sayın vekilim bizi aydınlatacaktır. Emeği gecen herkese ve buraya kadar gelen partimizi onurlandıran sizlere saygı ve sevgimiz sunarım hepiniz hoş geldiniz ”dedi.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir ise; “Bende size Ardanuç’tan saygı selam getirdim. Binamızın böyle güzel düzenlenmesinde emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ederim. Partinin gerçek sahibi sizlersiniz ve bu salona sığmıyorsunuz alkışlar sizlerin olsun. Bu binanın iki şeye şahitlik etmesini istiyorum. Birincisi böylesine güzel bir binada çalışanların yakıdaki referandum da en az %70 hayır diyeceklerine inanıyorum. Ardanuç’ta 16 oyla rakip partiye teslim etmiştik, 5 yıl sonra yüzde 68 ile geri aldık. Hopa ne yapacak? Herkese saygı ve sevgimi sunuyorum” dedi.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçicek kısa konuşmasında; “ilçe binamızın açılışında emeği gecen herkese çok teşekkür ediyorum. Yakın zaman da olacak anayasa oylaması bölgemiz için ülkemiz için önem arz eden bir husustur. Artvin’de hayır % 90 olması gerekiyor” dedi.

CHP Artvin İl Kadın Kolları Başkanı Gülşen Kurul hayırlı yeni binasının hayırlı işler yapacağınıza inandığını söyleyerek açılışa gelenleri selamladı.

CHP Hopa İlçe Kadın Kolları Başkanı Sultan Akbıyık ise; “bir zamanlar bu topraklarda özgürce yaşamak için nasıl mücadele ettiysek bugünde ülkemizin dört bir yanında ve Hopa’da % 90 başarıyla hayır çıkacağına inanıyorum ben arkadaşlarımla beraber sizlere güveniyorum halkın da bize güvendiğini biliyorum” dedi.

CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt konuşmasında; “ Bu binayı sizler yaşatacaksınız, il başkanı, ilçe başkanı ve yönetim olarak biz kurduk kurguladık size laik olmaya çalıştık ama buraya en çok sahip çıkacak olanlar sizlersiniz değerli konuklar. Nasıl bir yer buluruz ne yaparız diye düşünürken böyle bir yer kazanabildik. Bize yürek veren partililerimiz var onlara da çok teşekkür ediyorum. Bu binanı hakkını vermemiz gerekiyor. Referandum içindeyiz, Borçka ilçe başkanımız %60- 65 civarında, Ardanuç ve Şavşat %70 lerin üzerinde ve Hopa’da da aynı durum olacaktır ben buna inanıyorum. Gün geçtikçe hayır oyları artıyor, daha iyi bir noktadayız. Anlatacaklarımız söyleyeceklerimizle daha çok Cumhuriyet bloğu oluşturuyoruz, yani burada söz konusu vatan. Cumhuriyet bloğunu oluşturup aydınlıktan, siyasetten, hukuktan, devrimcilikten, siyasetçilikten, milliyetçilikten, ülkücülükten ve gerçektende Hz.Muhammed’ten ona inananlarla beraber Cumhuriyet bloğuyla evetcilerin karşısında duracağız.  Sadece can ve mal güvenliğimiz sağlayamadıkları için hırsız değil. 13. Madde parlamentodan geçiyor saat 3 bucukta sayın milletvekilim arıyor,  Allah’a reva mı? Kâtip üye 13.maddeyi okuyor okuyor da okuyor 15 -20 dakika madde okunuyor. Muhalefete kaç dakika savunma hakkı veriliyor? 10 dakika! Her bir fıkrası günlerce tartışılması gerekirken bu değişikliğin her bir fıkrasını günlerce konuşmak gerekirken sen bu halktan saatin 2 bucuğunda neyi kaçırıyorsun? Bunlar bizim yaşamımızı çalıyorlar. Dolayısıyla bir rejim değişikliği oluyor.

Bugün eğer Cumhurbaşkanı seçilip parti ile ilişkisi kesilmezse, ilçe başkanı yargı kararı verecek ve sonra adliyeler kaldırılacak. Demokrasi ve aydınlanma yolunda devam edeceğiz. Her zaman vatan hainleri korkmuştur bunların hepsi vatan hainidir. Başkanlıkla yönetilen sistemler yok olmuştur. Bir atasözü var ki eğer bir kişi oturduğu koltuktan kalkmak istemiyorsa altına etmiş demektir. Ben yeni yerimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum teşekkür ederim” dedi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan konuşmasında; “Çok değerli yoldaşlarım, size bir Ankara tablosu anlatacağım. Burada emeği gecen bütün örgütlerimize görevim gereği ve içtenlikle teşekkür ediyorum. Ayrıca Adnan abiye de teşekkür ediyorum. Burada huzurlarınızda bir söz veriyorum, bu sözümü başaramaya bilirim ama Adnan ağabey bilir yüzde 90 başara bilirim.  Referandumdan sonra Hopa kendi binasına kira ödemeyen bir parti haline gelecek,  ben bu partinin yüksek seçim kurulu başkanıysam inanıyorum ki Hopa önümüzdeki dönem, Cumhuriyet Halk Partisi’nin başkanının selamlayacaktır.   Biz bu belediyeyi geri alacağız bazı hatalarımız oldu onları tekrarlamayacağız. Bu belediyeleri almadan bir yere gitmeyeceğim. Burada 2 belediye başkanım var Kemalpaşa’da Yalçın abimize şükranlarımızı sunuyorum. Başarılı bir belediye başkanlığı yaparak devretti,  burada onlara teşekkür ediyorum. Burası Turgut Altunkaya’nın memleketi Hopa o yüzden bambaşkadır.  Parlamentoda bize eşkiya dediler, dedim ki zalimin zulmüne direnmek eşkıyalıksa evet eşkıyayız. Ben Ergül başkanımı yürekten kutluyorum inanılmaz bir başkanlık yapıyor” dedi.

Konuşmaların ardından partinin açılış kurdelesi Milletvekili Bayraktutan tarafından kesildi. Açılış töreni ardından açılışa katılanlara kadın kollarının hazırlamış olduğu yöresel yemek ikramları yapıldı.