AnasayfaArtvin'den HaberlerHABER VERİLMEDEN KESİLEN AĞAÇ 2 İLÇEYİ ELEKTRİKSİZ BIRAKTI

HABER VERİLMEDEN KESİLEN AĞAÇ 2 İLÇEYİ ELEKTRİKSİZ BIRAKTI

HABER VERİLMEDEN KESİLEN AĞAÇ 2 İLÇEYİ ELEKTRİKSİZ BIRAKTI

Arhavi İlçesi Musazade Mahallesi’nde bir vatandaşın yapmış olduğu bilinçsiz ağaç kesimi sonucunda Arhavi, Hopa,  İlçe Merkezleri ve Köyleri ile Kemalpaşa Belde Merkezi ve Köylerinde vatandaşlar elektriksiz kaldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Arhavi İlçesi Musazade Mahallesi’nde bir vatandaşın yapmış olduğu bilinçsiz ağaç kesimi sonucunda 19.03.2017 tarihinde saat 12.46 ‘da Arhavi, Hopa İlçe Merkezleri ve Köyleri ile Kemalpaşa Belde Merkezi ve Köyleri (29.461 adet elektrik abonesi) elektriksiz kalmıştır. Yapılan kontroller sonucunda gerekli tedbirler alınmış ve ilgili yerlere elektrik verilmesi için aynı gün saat 13.30 da Hopa Trafo Merkezinden enerji talep edilmiştir. Ancak kesilen ağacın Hopa Trafo Merkezindeki güç trafosunda da arızaya sebep olduğu anlaşılmış ve ilgili yerlere saat 17.23’te elektrik verilebilmiştir.

  1. şahıslarca elektrik şebekelerimizin yakınındaki ağaçların hiçbir güvenlik tedbiri alınmadan ve şirketimize haber verilmeden bilinçsiz bir şekilde kesilmesi sonucunda elektrik şebekelerimizde can ve mal güvenliği tehlikeleri, hasarlar oluşmakta ve çok sayıda yerleşim yeri elektriksiz kalmaktadır.

Şirketimize haber verilmeksizin kesilen ağaçlar elektrik şebekelerimize zarar verdiğinden bu zararın maliyeti ağaç kesimini yapan kişi veya kuruma rücu edilerek ilgililer hakkında hukuki işlem yapılmak zorunda kalınmaktadır.

Elektrik şebekelerimiz yakınında bulunan ağaçların kesilmek istenmesi durumunda şirketimizin 7 gün 24 saat hizmet veren 186 – 444 9 186 numaralı telefonu www.coruhedas.com.tr web sitemiz yada size en yakın ilçe şefliğimize haber verilmesi durumunda program yapılıp gerekli tedbirler alındıktan sonra ağaç kesimi yapılması can ve mal güvenliği açısından çok önemlidir.

Yine elektrik şebekeleri yakınında ağaç kesimi yapıldığını gören duyarlı vatandaşlarımızın da aynı şekilde şirketimize bilgi vermesi, şirketimize haber verilmeden yapılan ağaç kesimlerinden haberdar olmamızı ve can, mal güvenliği tehlikeleri oluşmadan duruma müdahale edebilmemizi sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.