AnasayfaArtvin'den HaberlerGÜRCİSTAN’IN TRABZON BAŞKONSOLOSU MİKATSADZE’DEN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

GÜRCİSTAN’IN TRABZON BAŞKONSOLOSU MİKATSADZE’DEN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

GÜRCİSTAN’IN TRABZON BAŞKONSOLOSU MİKATSADZE’DEN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

1

Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı makamında ziyaret etti

ARTVİN– Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı makamında ziyaret etti.

Vali Doğanay’a yeni görevinde başarı dileklerinde bulunan Mikatsadze, Türkiye ile Gürcistan’ın sağlam temellere dayanan bir dostluğunun olduğunu söyledi.

Türkiye ile Gürcistan ülkeleri arasında her alanda ilişkilerin artarak devam belirten Mikatsadze, “İki ülke arasındaki ilişkilerde Artvin ile Acara Özerk Cumhuriyeti’nin çok önemli bir yeri ve önemi var. Türkiye’nin Sarp Sınır Kapısı’nda modernizasyon çalışmaları var.  Sarp Sınır Kapısı’nın modernizasyonunda her iki ülke vatandaşları ve işadamlarının rahat ve hızlı bir şekilde geçişlerinin sağlanması konusunda Sayın Artvin Valimizle birlikte çalışmalar yapacağız. Ayrıca her iki ülkenin turizmden, ticarete kadar birçok alanda gerçekleştireceğimiz projeler konusunda fikir alış verişinde bulunduk” dedi.

Vali Doğanay ise Türkiye ile Gürcistan’ın dost ve kardeş iki ülke olduğunu belirterek,”  “Gürcistan bizim için stratejik ve değerli bir ülkedir. Ortak turizm değerlerine ve ortak havalimanına sahibiz. Bu nedenle, ekonomik ve ticari anlamda ilişkilerimizi daha üst düzeye çıkarmak birinci önceliğimiz olacaktır” dedi.

HAYATİ AKBAŞ

2