AnasayfaArtvin'den HaberlerGÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARINDAN KAYMAKAM GÖRÜKMEZ’E ZİYARET

GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARINDAN KAYMAKAM GÖRÜKMEZ’E ZİYARET

GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARINDAN KAYMAKAM GÖRÜKMEZ’E ZİYARET

Dünya Gümrük Günü münasebetiyle Hopa Gümrük Müdürlüğü çalışanları Kaymakam Ferit Görükmez’ i makamında ziyaret etti.

Hayati Akbaş

HOPA-Dünya Gümrük Günü münasebetiyle Hopa Gümrük Müdürlüğü çalışanları Kaymakam Ferit Görükmez’ i makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Kaçkar Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Cengiz Özen, Şube Müdürü Mahmut Berkli, , Sarp Kaçakçılık İstihbarat Müdürü Ufuk Çağlar, Sarp Gümrük Müdürü Mehmet Keske, Hopa Gümrük Müdürü Abdulaziz Ayhan, Gümrük Memuru Yasemin Şentürk katıldı.

Kaçkar Gümrük Ticaret Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Cengiz Özen, 26 Ocak Dünya Gümrük Günü’ nün tarihine ilişkin bilgiler verdi.

Özen; “Dünya Gümrük Örgütü /DGÖ), ulusal gümrük idarelerinin etkili ve verimli çalışmalarını sağlamak ve geliştirmek amacıyla kurulmuş, bağımsız, hükümetler arası bir kuruluştur. Kuruluş ilk konsey toplantısı 26 Ocak 1953 tarihinde 17 Avrupa ülkesinin katılımıyla Brüksel’ de yapılmıştır ve ilk toplantı tarihi 26 Ocak Dünya Gümrük Günü olarak kutlanmaktadır. Biz de bu sebeple çeşitli etkinliklerle Gümrük gününü kutluyoruz” dedi.

Kaymakam Görükmez, Gümrüğün dünya pazarı ve uluslar arası ticaretin bel kaynağı olduğunu söyleyerek, “Arkadaşlarımızın bu güzel günlerini kutluyorum ve ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Gümrük personeli aynı zamanda kolluk kuvvetidir. İlçemizde de gümrük hudut kapısı mevcuttur. İlçemize giriş yapan mal ve hizmetler ile insanların geçişi, çıkış yapan ihracatın kaydı önemli olmaktadır. Dolaysıyla Hopa Gümrüğü önemli konuma sahip olmaktadır” dedi.