AnasayfaArtvin'den HaberlerGÜMRÜK İŞLEMLERİNİN KOLAYLAŞTIRILMASI VE STANDARDİZASYONU KONFERANSI DÜZENLENDİ

GÜMRÜK İŞLEMLERİNİN KOLAYLAŞTIRILMASI VE STANDARDİZASYONU KONFERANSI DÜZENLENDİ

GÜMRÜK İŞLEMLERİNİN KOLAYLAŞTIRILMASI VE STANDARDİZASYONU KONFERANSI DÜZENLENDİ

 

Konferansa Artvin ve Hopa TSO Başkanları da katıldı

Hayati Akbaş

İSTANBUL-Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması ve Standardizasyonu Uluslararası Konferansı İstanbul’da gerçekleştirildi. TOBB Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanlarının davet edildiği konferansa Artvin TSO Başkanı Kurtul Ozel ve Hopa TSO adına Osman Başkan Akyürek katıldı.

WTO Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşmasının Ticarete Vadettikleri, Türkiye-AB Gümrük Birliği Antlaşmasının Türk Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılmasına Katkısı, Gümrük İşlemlerinin Elektronikleştirilmesi ve Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması ve Standardizasyonunda Özel Sektörün Rolü gibi konu başlıklarının ele alındığı toplantı yaklaşık 6 saat sürdü.

Toplantı sırasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürü Mustafa Gümüş ile görüşen Akyürek Sarp Gümrük Kapısı modernizasyon süreci hakkında görüş alış verişinde bulundu.

AKYÜREK POTİ VALİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

Hopa TSO Yön. Krl. Bşk. Osman Akyürek, Artvin TSO Yön. Krl. Bşk. Kurtul Özel ve Borçka TSO Yön. Krl. Bşk. Eşref Merttürk ile birlikte POTİ Valisi Goça Kurtgelia ile bir araya gelerek bölgesel ticaretin gelişmesi hakkında sohbet gerçekleştirildi. Kısa süren görüşmede ekonomi ve turizm konuları ele alındı.