AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN FUTBOLUNA 35 HAKEM DAHA

ARTVİN FUTBOLUNA 35 HAKEM DAHA

ARTVİN FUTBOLUNA 35 HAKEM DAHA

 

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu bünyesinde İl Hakem Kurulu tarafından 01-03 Aralık tarihlerinde açılan futbol aday hakem kursu tamamlandı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu bünyesinde İl Hakem Kurulu tarafından 01-03 Aralık tarihlerinde açılan futbol aday hakem kursu tamamlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Artvin İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar şunları söyledi: “Yaklaşık bir ay önce duyurusunu yaptığımız aday hakem kursuna 105 tane müracaat aldık. Kurs tarihinden iki gün önce mülakata aldığımız aday hakemlerimizden 45 tanesi kursa girmeye hak kazandı. İl eğitimcimiz Ömer Çoban tarafından adaylara verilen kursumuzun 1.ve 2.gününde Futbol Oyun Kuralları ile ilgili eğitim verildi.”

Uçar, açıklamasının devamında; “Yazılı sınavı yapıldıktan sonra başarılı olan adaylar kursun3. Günü İskebe Şehir Stadında saha uygulamaları dersine alındıktan sonra ASKF binasında kapanış programı yapıldı” dedi.

Merkez Hakem Kurulu üyesi 6. Ve 9. Bölge sorumlusu Alican Lakot İl Hakem Kurulunu ziyaret ettiğini belirten Uçar, Lakot’un aday hakem kursunu başarıyla tamamlayıp Hakemliğe başlayacak adaylara altın değerinde tavsiyelerde bulunduğunu da konuşmasına ekledi.

Lakot ise yaptığı ziyarette, Merkez Hakem Kurulu üyesi Alican Lakot Artvin’de Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı  Sadettin Dağ’ın, Artvin İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar’ın ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri Derneği Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül’ün desteği ile aday hakemlerimizin çok güzel bir ortamla tanıştığına başarılı olmaları konusunda bunun bir fırsat olduğunu bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Çok çalışmalarını Futbol oyun kuralı kitabını tekrar tekrar okumaları gerektiğini İl Hakem Kurulunun Eğitim ve Antrenman programlarını takip etmelerini söyledi.

Kapanış programına katılan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ ise şunları söyledi: “Artvin’de oynanan müsabakaların az sayıda olması dolayısıyla bizlere de iş düşüyor sizlere söz veriyorum önümüzdeki yıllarda müsabaka sayısının artması konusunda elimden geleni yapacağım. Hakemliğe başlayacak adaylara başarılar diliyorum dedi. Son olarak açıklama yapan Uçar kursumuza katılım gösteren özellikle kadın hakem adaylarımızı cesaretlerinden dolayı tebrik ediyor bütün katılım gösteren Hakem adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Uçar açıklamasının sonunda, “Merkez Hakem Kurulu üyesi Sayın Alican Lakot a, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sayın Sadettin Dağ’a, T.f.f.h.g.d Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül’e ve basın mensuplarına ve fotoğraf çekimi konusunda bize destek veren Hakan Aydın Professional Phographer’a teşekkür ederiz” dedi.