AnasayfaArtvin'den HaberlerERG İNŞAAT’IN ACI GÜNÜ

ERG İNŞAAT’IN ACI GÜNÜ

ERG İNŞAAT’IN ACI GÜNÜ

Deriner Baraj İnşaatını yapan ve ERG İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Artvin’li İşadamı Müfit Erbilgin toprağa verildi

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvinli işadamlarımızın kurduğu ERG İnşaat’ın acı günü! Sani Müfit Erbilgin vefat etti! Artvin’in yetiştirdiği en önemli sanayicilerden olan Sani Müfit Erbilgin, Ankara Gölbaşı Mezarlığı’na defnedildi.

Artvin’in yetiştirdiği en önemli sanayicilerden ve müteahhitlerden biri olan Sani Müfit Erbilgin 86 yaşında Ankara’da vefat etti. Ölüm haberi iş dünyasında ve memleketi Artvin’de büyük bir üzüntü ile karşılandı. ERG İnşaat Kolektif Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sani Müfit Ergilgin, Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı. Müfit Erbilgin için Ahmed Hamdi Akseki Camii’nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Namaza iş, siyaset ve bürokrasi dünyasından önemli simaların yanı sıra çok sayıda da Artvinli katıldı. Cenaze namazı kılınıp helallikler alındıktan sonra Gölbaşı Mezarlığı’na götürülen Sani Müfit Erbilgin’in naaşı burada toprağa verildi. Erbilgin’in çocukları ve yakınları burada taziyeleri kabul ettiler.

Binlerce Artvinliye ekmek verdi

Sani Müfit Erbilgin, ülkemizin yetiştirdiği en önemli sanayicisi ve müteahhitlerindendi. Artvin’de doğup büyüyen ve Ankara’da kurduğu şirketlerle Türk sanayi ve müteahhit dünyasında önemli bir yer edinen Erbilgin, binlerce Artvinliyi ekmek sahibi yaptı. Şirketlerinin yaptığı hizmetler ve ilimize sağladığı katkılarla unutulmayacak olan Sani Müfit Erbilgin, evli ve Kürşat, Hürşat ve Serşat adında 3 çocuk babasıydı. Onun ölümü ilimiz adına büyük bir kayıp olarak değerlendirilirken, ölümü nedeniyle gazetelerde onlarca taziye ilanı yayımlandı. Ayrıca onlarca Artvinli siyasetçi, bürokrat ve iş adamı da onun ölümünden dolayı duydukları üzüntüyü dile getiren mesajlarda bulundular.