AnasayfaArtvin'den Haberler“EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

“EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

“EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

1

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

 

ARTVİN– Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

 

Eğitim ve öğretim alanında özgün uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya başladığı “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” bilgilendirme toplantılarının ilki İl Temsilcisi Nuray Gümüş’ün sunumu ile yapıldı.

 

Merkez ilçe okul müdürlerinin katıldığı toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerini ve yenilikçi uygulamaları eğitim sistemine kazandırmayı; öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânları sunmayı; 2023 Türkiye vizyonunun gerektirdiği hedefleri yakalamayı ve yöneticilerimizle öğretmen ve öğrencilerimizin yenilikçi uygulamaları hayata geçirmelerini teşvik ederek eğitim ortamlarımızın kalitesini artırmayı hedeflediğini ifade ederek bu anlamda gayret gösteren bütün okullara teşekkür etti.

 

Okul ve kurumların aslında bu yenilikçi ve modern çalışmaları uyguladıklarını ancak yaygınlaştırma boyutunda çalışmalar yapılmadığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, bu çalışmaların eğitim ve öğretimde yenilikçilik ödülleri ve benzeri çalışmalarda paylaşılarak yaygınlaştırılması tavsiyesinde bulundu. Aynı zamanda 2016/2017 Eğitim Öğretim döneminde her kurum ve okul müdürlüğünden Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerine katılımda bulunulmasını rica etti.

HAYATİ AKBAŞ