AnasayfaArtvin'den HaberlerDEFTERDARDAN ARTVİN TSO’YA ZİYARET

DEFTERDARDAN ARTVİN TSO’YA ZİYARET

DEFTERDARDAN ARTVİN TSO’YA ZİYARET

 

“Vergi Genel Borç Yapılandırma Başvurusu, Trafik Ceza Borçları ve Öğrenim-Katkı Kredisi Borçları için son başvuru ve ödeme tarihi 30 Haziran 2017”

 

Hayati Akbaş

 

ARTVİN-Artvin Defterdarı İbrahim Bayraktar ve beraberindeki heyet, Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Meclis Başkanı Naci Akın ve Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel tarafından karşılanan heyet, ATSO Meclis salonunda kabul edildi.

 

Defterdar İbrahim Bayraktar, ziyaretin amacı doğrultusunda Genel Vergi Borçları, MTV/Trafik Ceza Borçları ile Öğrenim ve Katkı Kredisi başvuruları hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

 

Bayraktar, paylaştığı konularla ilgili olarak şunları söyledi;“7020 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile 31 Mart öncesi Vergi ve Diğer Borçların Yapılandırılması için kolaylıklar başladı. Bu kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, 30 Haziran 2017 tarihine kadar başvuru yapabilirler. Ayrıca yine aynı kanun gereğince, belirtilen tarihten önce MTV/Trafik Ceza Borçları olanlar, düşük faizle ve taksitle bu borçlarını 30 Haziran’a kadar başvurup ödeyebilir veya taksitlendirebilirler. Bunun yanında bahsettiğimiz kanun çerçevesinde, Öğrenim ve Katkı Kredisi olan vatandaşlarımız da mevcut borçlarını düşük faizli ve taksitle ödeyebilecekler.”

 

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ziyaret amacı doğrultusunda belirtilen konular hakkında, üyelerin bilgilendirileceğini söyledi.  Ziyaret karşılıklı sohbet formunda tamamlandı.