AnasayfaArtvin'den HaberlerCUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SARP GÜMRÜK KAPISI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SARP GÜMRÜK KAPISI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SARP GÜMRÜK KAPISI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarp Gümrük Kapısı’nda incelemelerde bulundu.

Hayati AKBAŞ

HOPA-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarp Gümrük Kapısı’nda incelemelerde bulundu.

Güneysu’daki ikametinden ayrılarak helikopterle Hopa ilçesi Kopmuş mevkisine gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı burada Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Artvin Valisi Ömer Doğanay ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Daha sonra Sarp Gümrük Kapısı’na karayoluyla geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gümrük kapısının yeniden yapılandırılması inşaatına ilişkin incelemelerde bulundu.

VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ, FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

İnşaat sahasını gezerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Erdoğan’a basına kapalı gerçekleşen incelemesi sırasında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da eşlik etti.

İncelemelerinin ardından karayoluyla gümrük kapısından ayrılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemalpaşa beldesinde kendisini bekleyen vatandaşlarla aracından inerek sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikoptere binmek üzere geldiği Kopmuş mevkisi civarında da yine aracından inerek vatandaşlarla sohbet etti ve bir vatandaşın cebindeki sigara paketini aldı.

Esenkıyı TİR parkında kendini karşılayan Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan ve Hopa Ak parti İlçe Başkanı İlyas Güven ile de samimi pozlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra incelemelerde bulunmak üzere helikopterle Ovit Tüneli’ne hareket etti.