AnasayfaArtvin'den HaberlerCHP’Lİ GENÇLER ‘MEMLEKET İÇİN UMUT KONGRESİ’Nİ TOPLADI

CHP’Lİ GENÇLER ‘MEMLEKET İÇİN UMUT KONGRESİ’Nİ TOPLADI

CHP’Lİ GENÇLER ‘MEMLEKET İÇİN UMUT KONGRESİ’Nİ TOPLADI

 

CHP Gençlik Kolları, Ankara’da ‘Memleket için Umut Kongresi’nde buluştu.

ARTVİN-CHP Gençlik Kolları, Ankara’da ‘Memleket için Umut Kongresi’nde buluştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı kongreye CHP Artvin Gençlik Kolları da katıldı. Kongre öncesi Ankara’ya toplu bir şekilde hareket eden CHP’li gençler burada anlamlı ziyaretlerde bulundular.

Gençlerden Efsane Başkan Emin Özgüne Anlamlı Vefa

CHP Artvin Gençlik Kolları “Bu Memleket Bizim” diyerek, Artvin’den Ankara’ya Memleket için Umut kongresine gittiler. Sabah saatlerinde Ankara’ya varan gençlik kolları öncelikle Artvin’in efsane Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün’ün kabrini ziyaret etti. Gençlik Kolları İl Başkanı Anıl Öztürk burada yaptığı konuşmasında; “bizler siyasetimizi her zaman söylediğimiz gibi bu yolda yürümüş büyüklerimizin ışığında Ve gençliğin dinamik gücüyle yapıyoruz. Bizlere büyük bir örnek olan Emin Başkanımızın ışığı bizim yolumuzu Hale’n daha aydınlatmakta Ve aydınlatmaya devam edecektir. Siyasetimizi vefa üzerine kurmuş biz gençler Efsane Belediye Başkanımızı unutmamız mümkün değildir. Tekrardan Allahtan rahmet diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Devrim Şehitleri Hüseyin, Yusuf, Deniz’i Unutmadılar

Gençler daha sonra devrim uğruna hayatını kaybeden Hüseyin İnan, Yusuf Aslan, Deniz Gezmiş’in kabirlerini ziyaret ettiler. Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk burada yaptığı konuşmasında ise,”  devrimci ruhunu bizlere hissettiren, yaktığı gençlik ateşi Hale’n daha sönmemiş olan büyük devrimciler Hüseyin, Yusuf ve Deniz’i unutmamız mümkün değildi ışıklar içinde yatsınlar.

Gençlerden ATA’ ya Ziyaret

Ardından Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyaret ettiler. Anıl Öztürk ; “Anıtkabir bizim bu günlere nasıl geldiğimizi çok açık bir şekilde gördüğümüz yerdir. Bizler burada sadece Ulu Önderimizin mezarını değil aynı zamanda Cumhuriyeti görüyoruz, kuvayı milliyeyi görüyoruz, Kurtuluş Savaşını görüyoruz, Savaş alanlarında kurulan Türkiye Cumhuriyetinin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisini görüyoruz, Atatürk’ün silah arkadaşlarını görüyoruz, devrimleri görüyoruz… Kısacası tarihimizi ve devrimlerimizi görüyoruz. Her gelişimizde yoğun duygular yaşadığımız Anıtkabir’e Allah ömür verdikçe her sene genç yol arkadaşlarımızla gelmeye devam edeceğiz… Her zaman dediğimiz gibi Mustafa Kemal’in Askerleriyiz… Devrimlerinin Yılmaz bekçileriyiz…” diyerek sözlerine son verdi.

Memleket İçin Umut Kongresinde Cerattepe’ye Yoğun İlgi

Gençler daha sonra Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde başlayan ‘Memleket için Umut Kongresi’ne katıldı.  Kongrede söz alarak kürsüye çıkan ve konuşma yapan CHP Artvin Gençlik Başkanı Anıl Öztürk kongre sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi “Cerattepe’yi 81 ile anlattık. Duygularımızı düşüncelerimizi aktardık, nefesimiz yettiği kadar anlatmaya gücümüz yettiği kadar da direnmeye devam edeceğiz… Bütün gençliği Artvin’e dayanışmaya davet ediyoruz… Cerattepe’nin sadece Artvin Halkı için değil Türkiye için önemli olduğunu anlattık. 100 e yakın Üniversite topluluğunun ve 34 gençlik derneğinin katıldığı Umut kongresinde Cerattepe’ye gösterilen ilgi ve destek bizleri daha da güçlendirmiştir. Bu duygu ve düşünce ile Artvin’imiz de bir umut ateşi yakmaya geliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

HAYATİ AKBAŞ