AnasayfaArtvin'den HaberlerCHP’Lİ BAYRAKTUTAN’IN 6 YILLIK MİLLETVEKİLLİĞİ DÖNEMİNDE FARKLIIĞINI GÖSTERDİ.

CHP’Lİ BAYRAKTUTAN’IN 6 YILLIK MİLLETVEKİLLİĞİ DÖNEMİNDE FARKLIIĞINI GÖSTERDİ.

CHP’Lİ BAYRAKTUTAN’IN 6 YILLIK MİLLETVEKİLLİĞİ DÖNEMİNDE FARKLIIĞINI GÖSTERDİ.

 

Bayraktutan 6 yıllık Milletvekilliği döneminde gösterdiği çalışma performansı ile takdir topladı.

Hayati Akbaş

ANKARA-CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Av.Uğur Bayraktutan 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde partisi Cumhuriyet Halk Partisinden seçilerek Milletvekili olduğu günden bugüne kadar performansı ile taraflı tarafsız her kesimin takdirini toplamayı başardı.

Sıra dışı Milletvekilliği gerçekleştiren Bayraktutan 24. Dönemde;  4 yılda 13 Kanun Teklifi, 932 Yazılı Soru Önergesi, 42 Meclis Araştırma Önergesi verdi. Yine TBMM’de 190 Genel Kurul Konuşması yaptı. 7 Haziran 2015 seçimlerinde 5 aylık Milletvekilliği döneminde 12 Kanun teklifi, 7 Yazılı Soru Önergesi vererek 1’de Genel Kurul Konuşması yaptı. Hükümetin kurulmamasından kaynaklı 1 Kasım 2015 tarihinde yeniden seçime gidilmesinden bugüne kadar geçen 1,5 yılda da 25 Kanun Teklifi, 350 Yazılı Soru Önergesi, 59 Meclis Araştırma Önergesi verdi. Ayrıca 52 Genel Kurul Konuşması yaptı.

Kısacası Artvin tarihinin Parlamentoda en çok çalışkan Milletvekili olmayı başaran Uğur Bayraktutan;6 yıllık Milletvekilliği süresinde toplamda; 50 Kanun Teklifi, 1289 Yazılı Soru Önergesi, 101 Meclis Araştırma Önergesi vererek seçmenlerinin ona vermiş olduğu unvanı fazlasıyla hak etti.  Ayrıca CHP’li Bayraktutan 6 yılda 243 Genel Kurul Konuşması gerçekleştirdi.  500’ü aşkın canlı yayına katıldı ve 20.000’in üzerinde haberlere konu oldu.

Telefon ile görüştüğümüz CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan “ömrümü siyasete adadım. Parlamentoya gelmeden önce ilimde partimin tüm organlarında çalıştım. 10 yıla yakın İl Başkanlığı yaptıktan sonra Milletvekili olmam bölgemin sorunlarına hâkim olmamda büyük katkı sağladı. Gecemi gündüzümü yöremin ve ülkemin sorunları için feda ettim. Artvinlinin Meclisteki sesi olmak için tarafıma iletilen tüm sorunları en üst düzeyde gündeme getirmeye çalıştım. Artvin’den hiç kopmadım. Her fırsatta Artvin’de hemşerilerimle beraber olduk. Makamlarımız yükseldikçe mütevaziliğimizi kaybetmedik. Meclis tatillerinde Artvin ve ilçelerini karış karış gezdim. Sıkılmadık el, bakılmadık göz bırakmadım. Elimden geldiğince seçmenlerinin tüm sorunlarıyla bizzat ilgilendim. Özetle ben Milletvekilliği yaptım. Yapmaya da devam edeceğim. Artvinli benim bir sorunum olursa yanımda mutlaka Milletvekilim olur diyor. Artvinli sorunlarının çözümü için ne yapılması gerekiyorsa, en üst düzeyde sorunlarına çare aranacağını iyi biliyor. Bu izlenimi verdiğim için de çok memnunum” ifadelerinde bulundu.

Üst düzey çalışma grafiği ve yüksek performans ile Artvinlinin Meclisteki sesi olan ve Artvin tarihinin en medyatik Milletvekili olan Uğur Bayraktutan’ın 6 yıllık Milletvekilliğini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.