AnasayfaArtvin'den HaberlerCERATTEPE MÜCADELESİNE İZMİR’DEN DESTEK

CERATTEPE MÜCADELESİNE İZMİR’DEN DESTEK

CERATTEPE MÜCADELESİNE İZMİR’DEN DESTEK

 

Yeşili sev, ağaca sarıl, ayıyı öp, Cengiz’i kov…

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’in Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesinde yapılmak istenen maden ocağına karşı sürdürülen mücadele devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda ‘Cerattepe direnişi’ olarak ülke gündemine de oturan konunun peşini bırakmayan Artvinliler ve çevreciler mücadeleyi sürdürüyor. Bu sefer destek İzmir’den geldi. İzmir’deki Artvinliler Cerattepe için destek imza kampanyası düzenliyorlar.

İzmir’de yaşayan Artvin’lilerin Derneği, Artvin Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği öncülüğünde yaklaşık 1 aydır, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde ve Karşıyaka İskele’ de imza toplanıyor. Cerattepe ‘de yapılmak istenen maden ocağının durdurulması talebiyle İzmir’de olduğu gibi tüm Türkiye’de toplanan imzalar, ilerleyen günlerde kitlesel bir katılımla TBMM’ye götürülecek.

Cerattepe ‘de “Milletin … koyacağız” sözleriyle gündeme gelen AKP’ye yakın işadamı Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz Holding tarafından yapılmak istenen madencilik faaliyetlerine karşı imza toplayan dernek üyeleri, imza atarak destek olmasını istedikleri İzmirlilere “Yeşili sev, ağaca sarıl, ayıyı öp, Cengiz’i kov…” sloganıyla çağrı yapıyor.