AnasayfaArtvin'den HaberlerÇAY PAKETLERİNDE UYUŞTURUCU YAKALANDI

ÇAY PAKETLERİNDE UYUŞTURUCU YAKALANDI

ÇAY PAKETLERİNDE UYUŞTURUCU YAKALANDI

BONZAİNİN HAMMADDESİNİ ÇAY GİBİ PAKETLEYİP, YURDA SOKACAKLARDI. İSTANBUL GÜMRÜK MUHAFAZA KAÇAKÇILIK VE İSTİHBARAT MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ O ZEHRE GEÇİT VERMEDİ

İSTANBUL-Bonzainin hammaddesini çay gibi paketleyip, yurda sokacaklardı. İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri o zehre geçit vermedi.

Kimliği açıklanmayan bir kişi Katar’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na geldi. Yolcu ekiplerin takibindeydi, bagaj kontrolü sırasında şüphelinin valizinde yoğunluk tespit edildi ve hemen valiz açıldı. Valizde çay paketi gibi gözüken 15 paket çıktı. Değişik ebatlarda üzerinde Çince ibareler bulunan paketlerin içinde ise toz halinde madde vardı.

Bulunan madde uyuşturucu cihazlarından geçirildi ve içerisinde 14 kilo 900 gram ağırlığında Bonzai uyuşturucu maddesi yapımında kullanılan hammaddelerden olan FUB-AMB tespit edildi.

Tespitin ardından  ekipler uyuşturucu hammaddesi ile gelen bu yolcuyu karşılayacak kişinin peşine düştü. Gerekli önlemler alındı, Atatürk Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü ve Atatürk Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği personellerince valiz takibe alındı. Şahıs önce “gümrüğe tabi eşyam yok” anlamına gelen yeşil hattı, sonar da Dış Hatlar Geliş Bekleme Salonu’nu  geçerek havalimanından çıktı.

Taksiye bindiği esnada şahsın kimseyle kontak kurmadığının tespit edilmesi üzerine şahıs durdurulmuş ve beraberindeki eşyalar ile birlikte Atatürk Havalimanı Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği’ne getirildi.

Şahsın valizi bir kez de İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Narkotik Dedektör Köpekleri NİTRO ve TROJAN’ın hassas burnundan geçti. Her iki köpeğinde tepki vermesi üzerine yapılan kontrollerde,1 milyon 490 bin Liralık 14.900 gram ağırlığında Bonzai uyuşturucu maddesi yapımında kullanılan hammaddelerden olan FUB-AMB ele geçirildi.
AHL Yolcu Salonu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliğinde ifadesi alınan şahıs, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edildikten sonar tutuklanarak Bakırköy Kadın Ve Çocuk Tutukevine gönderildi.

HAYATİ AKBAŞ