AnasayfaArtvin'den HaberlerBu yıl 7. si düzenlenen Gürcistan Uluslararası Yapı, İnşaat, Emlak ve Yeni Teknolojiler Fuarı BATUMI BUILD 2017 başladı

Bu yıl 7. si düzenlenen Gürcistan Uluslararası Yapı, İnşaat, Emlak ve Yeni Teknolojiler Fuarı BATUMI BUILD 2017 başladı

Bu yıl 7. si düzenlenen Gürcistan Uluslararası Yapı, İnşaat, Emlak ve Yeni Teknolojiler Fuarı BATUMI BUILD 2017 başladı

 

HOPA TSO BATUMİ BUİLD 2017 FUARINA KATILDI

Hayati Akbaş

BATUM-Bu yıl 7. si düzenlenen Gürcistan Uluslararası Yapı, İnşaat, Emlak ve Yeni Teknolojiler Fuarı BATUMI BUILD 2017’ ye Hopa Ticaret ve Sanayi Odası da katılarak stant açtı. Üyelere yapılan çağrı sonucu tanıtım broşürü ve kataloglarını odaya ileten firmaların tanıtımının gerçekleştirildiği standı Gürcü Bürokrasisinden öneli isimler ziyaret etti. Üyeler ve oda yöneticilerinden oluşan 9 kişilik heyet 8 Aralık Cuma günü Sheraton Otel’de gerçekleştirilen açılışa katılarak stantları ziyaret etti.

  1. Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, Gürcistan Ekonomi Bakanı Ramazi Bokkvadze, Tarım Bakanı Avtandil Meskhidze, Sağlık Bakanı Revazi Mikeladze, Batum Ticaret Ataşesi Mikail Develioğlu ve Acara Ticaret Odası Başkanı Tamaz Shavadze tarafından gerçekleştirilen açılış töreninin ardından stantlar ziyaret edildi. Hopa TSO standı büyük ilgi görerek coğrafi işareti alınmaya çalışılan Laz Böreği büyük ilgi gördü. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren üyelerin katalogları fuar katılımcılarına dağıtıldı.

Gürcü yetkililerinin ve Başkonsolossun stat ziyareti sırasında kısa bir konuşma gerçekleştiren Hopa TSO Yön. Krl. Bşk. Osman Akyürek, Gürcistan ve Türkiye arasında kardeşlik köprülerinin çok uzun zaman önce atıldığını ve her gün daha yukarılara çıkan ekonomik ve sosyal ilişkiler geliştirildiğini ifade ederek, bu fuara da sektörde faaliyet gösteren üyelerin tanıtımı için katıldıklarını ifade etti.

Ziyaretçilerini uğurlayan Hopa TSO heyeti Trabzon TSO standını ziyaret ederek Başkan Mustafa Suat Hacısalihoğlu ile kısa süreli sohbet etti.