AnasayfaArtvin'den HaberlerBORÇKA’DA TÜBİTAK LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BORÇKA’DA TÜBİTAK LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BORÇKA’DA TÜBİTAK LİSE VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Borçka’da TÜBİTAK Lise ve Ortaokul Öğrencileri, Araştırma Projeleri Yarışmaları Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Hayati Akbaş

BORÇKA-Artvin’de TÜBİTAK Lise ve Ortaokul Öğrencileri, Araştırma Projeleri Yarışmaları Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Milli Eğitim Şube Müdürü Gürsel Seçkin, okul yöneticileri; Şavşat, Ardanuç ve Yusufeli ilçeleri ile merkez ilçeden katılan öğretmenler yer aldı.

Atatürk Üniversitesi, Fen Fakültesi, Matematik Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Erdal Karaduman’ın katılımcıları bilgilendirdiği toplantının açılışında  konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, “Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz gençlerimizin donanımlı, dünyayı takip eden, eğitim teknolojilerinden gereğince yararlanan, bilimsel gelişmeleri yakından takip eden aydınlık nesiller yetişmesine vesile olan etkinliklerin başında yer almaktadır TÜBİTAK programları. Bilgi ve teknolojiyi taklit etmek yerine üretmeyi, üreterek bilimsel gelişmeyi devam ettirmeyi amaçlayan ve öğütleyen eğitim sistemimiz bu programların desteği ile ufku ve vizyonu olan bir bakış açısına sahip bireylerin yetişmesine destek vermiştir. Bizlerin asli görevi de bilimsel çağın gereksinimleri gereği yeniliklerin takipçisi olmak ve bilimi hayatımızın vazgeçilmezi haline getirmektir. Bu anlamda  Bakanlığımız ve Valiliğimizin de desteğiyle  İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerimizin ihtiyaç ve taleplerinin karşılanması noktasında büyük bir titizlik gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz.” sözlerine yer verdi.

Konuşmanın akabinde TÜBİTAK  Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması  ile ilgili katılımcıları bilgilendiren  Prof. Dr. Erdal Karaduman, sunumunun ardından  öğretmenlerin sorularını cevaplandırdı. Toplantının bitiminde ise İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Prof. Dr. Erdal Karaduman’a teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu.

Borçka Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda ise Prof. Dr. Erdal Karaduman  Borkça, Murgul, Hopa ve Arhavi ilçelerinden gelen idareci ve öğretmenleri bilgilendirdi.