AnasayfaArtvin'den HaberlerBOĞALAR KAMP İÇİN ARTVİN’DE

BOĞALAR KAMP İÇİN ARTVİN’DE

BOĞALAR KAMP İÇİN ARTVİN’DE

Pehlivan Boğalar Aydın ve Muğla’dan Kamp İçin Artvin’e Geldiler

Aydın ve Muğla’dan gelen pehlivan Boğalar, Artvin Valiliği önünde tulum ve Halkoyunları ekipleri eşliğinde karşılandı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası’nda arenaya çıkacak olan Karadeniz ve Ege Bölge Bölgesi’nden getirilen boğalar, Artvin’de kampa girdi. Kafkasör Yaylası’nda 13 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek olan ‘Türkiye Boğa Güreşleri şampiyonası’ öncesi Aydın ve Muğla’dan gelen Cumhur, Fırtına, Ayvaz ve Yakışıklı isimli dört boğa Artvin Valiliği önünde tulum ve Halkoyunları ekipleri eşliğinde karşılandı.

Güreşlere Muğla ve Aydın’dan dört boğa katılırken, 13 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek olan güreşler öncesi bu dört boğa kampa girmek için Artvin’e geldi. Tıra yüklenen dört boğa, bin 800 kilometreyi üç günde gelerek Artvin’e ulaştı. Boğalar, Artvin Valiliği önünde tulum ve Halkoyunları ekipleri eşliğinde karşılandı. Güreşecekleri ortama uyum sağlamaları için 10 gün önceden Artvin’e kapma girecek olan Cumhur, Fırtına, Ayvaz ve Yakışıklı isimli dev boğalar Artvin halkından yoğun ilgi gördü.

“Artvin’in Pehlivan Boğaları İle Muğla, Aydın’ın Pehlivan Boğaları Mücadele Edecek”

Boğacılar Spor Kulübü Başkanı Haluk Koçer, “Bugün Aydın ve Muğla’dan boğalarımız geldi ve onları karşıladık. Görünen o ki her kez oldukça heyecanlı, bu boğalar Kafkasör yaylasında 10 günlük bir kampa girecekler. Bin 800 kilometre uzaklıktan gelen boğalar, ortama alışması için 10 günlük kamp süresi geçirecekler.  Ardından 13 Ağustos’u bekleyeceğiz. 13 Ağustos’ta Artvin’in e kaliteli pehlivan boğalarıyla, Muğla ve Aydın’ın en kaliteli pehlivan boğaları mücadele edecek. Bu bir ilk, bir ilden başka bir ile giden Türkiye şampiyonası adı altında boğa güreşi düzenlemek, Boğacılar spor kulübü adına bu ilki yaşamanın gururu ve sevinci içindeyiz.

Muğla’dan gelen 16 Yaşındaki 60 kupa sahibi Cumhur İsimli Boğa vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kulüp Başkanı Haluk Koçer, Artvin’de boğacılıktan hiç anlamayan biri bile Cumhur’un ismini duymuştur.  Gelmiş gençmiş Türkiye’nin en kaliteli boğalarında biridir.

Muğla’dan Cumhuru Türkiye şampiyonasına getirmek için çok uzun uğraşlar verdik. Cumhur’la Artvin boğasını güreştirmek bir hayaldi ama şuanda biz bu işi Allah’ı izniyle başardık” dedi.