AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ DE TENİSTE ÖNEMLİ TURNUVA START ALDI

ARHAVİ DE TENİSTE ÖNEMLİ TURNUVA START ALDI

ARHAVİ DE TENİSTE ÖNEMLİ TURNUVA START ALDI

 

14 YAŞ YAZ KUPASI TURNUVASI İÇİN ARHAVİ’YE 12 İLDEN 99 SPORCU KATILDI

Hayati Akbaş

ARHAVİ– Teniste önemli tesisleşmeye giden Arhavi, uluslararası standartlardaki kortları ile yıl içerisinde birçok önemli ve bir o kadar da büyük organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda yapılan bedensel engelliler tenis turnuvasından sonra şimdi de 14 Yaş Yaz Kupası Tenis turnuvası Arhavi’de yapılıyor.

5-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan turnuvaya Ağrı, Ankara, İstanbul, Trabzon, Yalova, ordu, uşak, Samsun, Gümüşhane, Bartın ve Artvin’den 99 sporcu katılıyor. Turnuva 1 hafta sürecek. Turnuvanın yapıldığı Arhavi belediyesi spor kompleksi tenis kortları modern, çağdaş ve konforlu hali organizatörlerin ve Türkiye tenis federasyonunun beğenisini kazandı. Arhavi artık bundan sonraki yıllarda çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya hazır.

Arhavi Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye’nin birçok illerinde dahi bulunmaya spor kompleksinde yapılan tenis kortları sayesinde Tenis sporuna ilgi duyan birçok ilin ve bölgenin sporcuları Arhavi ye adeta akın ediyor. Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu teniste çok önemli tesisleşmeye gittik. Bunun sonunda önemli organizasyonları Arhavi ye almaya başladık. Şu anda 14 Yaş genç tenisçilerimiz yaz kupası için Arhavi’de. Ülkenin en önemli turnuvalarını Arhavi ye kazandırıyoruz. Yakın zamanda 19 -27 ağustos tarihlerinde uluslararası bayanlar Mençuna cup adında tenis turnuvamız olacak. Yaklaşık 20 ye yakın ülkeden 60 sporcu Arhavi de olacak. Kısacası önemli turnuvaları ilçemize bir bir kazandırıyoruz. Bu da bir nevi spor turizmi olarak değerlendiriyoruz.