AnasayfaArtvin'den HaberlerBAYRAKTUTAN 10 KASIM MESAJI YAYINLADI

BAYRAKTUTAN 10 KASIM MESAJI YAYINLADI

BAYRAKTUTAN 10 KASIM MESAJI YAYINLADI

bayraktutan

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ANKARA-CHP Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan 10 Kasım Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu gün nedeniyle bir anma mesajı yayınladı. Bayraktutan mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Bağımsızlık savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük komutan, eşi bulunmaz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 yılında hayata gözlerini yumduğunda 57 yaşındaydı. Ömrünün büyük kısmını sıkıntılar ve savaşlar içerisinde geçiren Büyük Önder, yaşamını Türk milletinin bağımsızlığına ve gelişimine adamış eşsiz bir liderdir.

Bilgili, barış yanlısı, hoşgörülü oluşuyla da tüm milletlerin saygı duyduğu örnek bir kişilik olan Atatürk, yüzyıllar boyunca cesaret edilemeyen dönüşümler gerçekleştirerek ekonomik, siyasal ve sosyal alanda köklü devrimler yapmıştır. Bu değişimler asla kolay olmamış, milleti için canını ortaya koymaktan çekinmemiştir. Atatürk, ülkesi ve milleti için yapmış olduğu değişim hareketleriyle dünyayı derinden etkilemiş, ulusumuza olduğu kadar insanlığa da mal olmuştur. O, ölümüne kadar yaşamının her evresinde hep geleceği düşünerek ileriye bakmış, geçmişe takılıp kalmanın geleceği kurtarmayacağını bilerek, gelecekle ilgili planlar yaparak, kararlar almıştır.

Atatürk’ün ani ölümü elbette ki Türk milletini derin bir kedere sevk etmiş, ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti Ata’sının ilkeleri ışığında ilerleyerek çağdaş ve modern bir dünya devleti haline gelmiştir. İşte bu sebeplerden dolayı, yaşadığı çağı aşarak geleceğe ışık tutan, yüzyıla değil, bin yıla damgasını vuran Büyük Önder Atatürk, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Milletimizin en karanlık günlerinde bile asla umutsuzluğa kapılmayarak Milli Mücadele ruhunu ulusumuza aşılayan, emperyalist güçlere ve işgal kuvvetlerine diz çöktürerek tarihin yazgısını değiştiren, Bağımsızlık Savaşımızın Önderi, Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, Aydınlık Türkiye’nin Sembolü, Büyük Devrimci, Düşünce ve Devlet Adamı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78.yılında saygı, sevgi, özlem ve minnet duyguları ile anıyor, arıyoruz”.

HAYATİ AKBAŞ

ataturk