AnasayfaArtvin'den HaberlerBATUM BAŞKONSOLOSU TEMİZKAN’DAN ARHAVİ KAYMAKAMINA ZİYARET

BATUM BAŞKONSOLOSU TEMİZKAN’DAN ARHAVİ KAYMAKAMINA ZİYARET

BATUM BAŞKONSOLOSU TEMİZKAN’DAN ARHAVİ KAYMAKAMINA ZİYARET

Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan, Kaymakam Şeref Aydın’ı Makamında ziyaret etti.

  ARHAVİ-Arhavi Kaymakamını makamında ziyaret ederek bir süre görüşen Temizkan, Türkiye ile Gürcistan arasındaki işbirliğinin her alanda daha da ileriye gitmesi için ellerinden gelen katkıyı sunmaya gayret gösterdiklerini söyledi.

Türkiye ile Acara bölgesinde ekonomik, siyasi ve kültürel ilişkileri geliştirmeye çalıştıklarını ifade eden Temizkan; “Görev yerimiz Gürcistan ve Acara Özerk Cumhuriyetini kapsıyor. Acara bölgesi Türk vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı, seyahat ve iş yaptığı bölgelerin başında geliyor. Bölgedeki yatırımların % 80’ini Türk yatırımcıları yapıyor. Aynı zamanda işveren durumundalar. Gürcistan’la ilişkilerimiz çok önemlidir. Başkonsolosluğumuz Acara ile Türkiye’nin komşu şehirleri başta olmak üzere ilişkileri geliştirmeye çalışıyor. Türkiye ile Acara bölgesinde ekonomik, siyasi ve kültürel ilişkileri geliştirmeye çalışıyoruz.” dedi

Ziyaretten son derece memnun kaldığını ifade eden Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın “Batum Başkonsolosumuz Sayın Yasin Temizkan’ın sınır komşumuz Acara Özerk Cumhuriyeti ile ilişkilerin geliştirilmesinde önemli bir görevi üstlendiğini” belirtti.

Kaymakam Şeref Aydın Batum Konsolosu Temizkan’a Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin yaptığı yöresel ev motifli ahşap yakma sanatı ile yapılmış bir tablo hediye etti.

HAYATİ AKBAŞ