a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerARHAVİ’DE HALEP’’E YARDIM KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

ARHAVİ’DE HALEP’’E YARDIM KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

ARHAVİ’DE HALEP’’E YARDIM KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

ARHAVİ-Sınır komşumuz Suriye’de yaşanan savaştan dolayı mağdur olan sivil halkın bir kısmı ülkemize sığınmış bir kısmı ise Halep ve diğer illerde savaşın ortasında zor günler geçirmektedirler.

Arhavi Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü savaştan zarar gören mülteciler savaş mağdurları için kıyafet, ayakkabı, mont, atkı, bere, eldiven, çocuk kıyafetleri, çocuk bezi, çocuk maması, battaniye malzemelerinden oluşacak yardım kampanyası düzenledi.

Kampanyaya destek olmak için İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Garnizon Komutanı Bayram Demirbaş, Jandarma Komutanı Musa Engin, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin ilçe kapalı spor salonunu ziyaret ederek çalışmalar hakkında Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Erol Tosun’dan bilgi aldı.
Kaymakam Aydın “Halep’e bir vicdan köprüsü oluşturmak zorundayız. İnşallah bunu başaracağız. Halep büyük bir hapishaneye, bir açlık kampına, bir işkence kampına dönüşmüş durumda. Bir taraftan bombalar yağıyor, bir tarafta açlık insanları vuruyor. Bir an önce insanların temel ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. Gençlik hizmetleri bünyesinde oluşturulan kampanyaya katılan Tüm Arhavili hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

HAYATİ AKBAŞ