AnasayfaArtvin'den HaberlerBAŞKAN HEKİMOĞLU İSTANBULDAKİ ARHAVİLİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN HEKİMOĞLU İSTANBULDAKİ ARHAVİLİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN HEKİMOĞLU İSTANBULDAKİ ARHAVİLİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

İSTAD Ocak ayı için aylık olağan yönetim kurulu toplantısını Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirdi.

Hayati Akbaş

İSTANBUL-İSTAD Ocak ayı için aylık olağan yönetim kurulu toplantısını Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirdi. Toplantı davetine iştirak eden Coşkun Hekimoğlu ile İSTAD Yönetim Kurulu birlikte önce Sabancı Öğretmen Evi’nde kahvaltı yaptılar. Kahvaltıya sonradan dâhil olan sürpriz isim ise Beşiktaşlı eski futbolcu Saffet İşler oldu. Saffet İşler ’in de dahil olmasıyla birlikte Belediye Başkanı Hekimoğlu Başkan kimliğinin yanı sıra Arhavi spor Kulübü Başkanı kimliğiyle futbol ve spor adına masadakilerle derin bir sohbete daldı. Özellikle Arhavi de yapılan spor projelerinden bahseden Başkan duayen futbolcuyla fikir alışverişinde bulundu. Daha sonra dernek genel merkezine geçen Başkan ve kurul üyeleri toplantıya başladı.

Toplantı açılış konuşmasını yapan Başkan Coşkun Karabal Arhavi’den gelerek yönetim toplantımıza katılımından dolayı teşekkürlerini bildirmesinin ardından Arhavi’deki gelişmeler hakkında bilgilendirmeler için sözü Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na devretti. Başkan, öncelikle Arhavi’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan İSTAD Ailesiyle birlikte bulunmanın memnuniyetini ifade etti ve yeni Başkan ile yönetim kurulunu tekrar tebrik etti. Ardından Arhavi’deki güncel durum ile ilgili bilgiler veren Başkan yapılmış ve yapılacak olan projeler le ilgili İSTAD yönetim kurulu ile bilgiler paylaştı. Arhavi de yapılacak olan OSB projesi, Arhavi de açılan tenis kortu ve bu kortta düzenlenecek olan uluslararası turnuvalar ve Arhavi de spor adına olan gelişmeler, Arhavi Belediyesi’nin makine parkına yeni alınan iş makineleri, Çaykur çay fabrikasının taşınması ile ilgili proje, Arhavi de turizm ve turizmi geliştirmek için planlanan projeler, Arhavi de eğitim ve eğitimi geliştirmek için yapılan projeler ve Arhavi ile ilgili diğer bütün gelişmeleri ilk ağızdan anlatan Başkan “Bundan 8 yıl önce ‘Her alanda kalkınmak bizim projemiz olacak’ sloganıyla çıktığımız yolda emin adımlarla ilerlemekteyiz” ifadelerini kullandı. İSTAD ile Arhavi için her alanda ortak çalışmalar yürüttüklerini ve yürütmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi. Her zaman ortak paydanın Arhavi olduğu noktasında birleşen Belediye Başkanı ve İSTAD üyelerinin samimiyeti çekilen karelere de yansıdı. Belediye Başkanı ve İSTAD Yönetim Kurulu Üyeleri sohbetin ardından birlikte yemek yediler.

Toplantının sonunda Başkan Coşkun Hekimoğlu toplantıya katılmış olmanın verdiği memnuniyeti ifade ederken, başta Başkan Coşkun Karabal olmak üzere yönetim kurulu üyeleri de kendisine katılımından dolayı teşekkür ettiler. Başkan Coşkun Hekimoğlu toplantının sonunda makul bir zaman sonra tekrar toplantıya katılma sözünü de verdi.