AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE ŞEN KARAKOL OYUNUNA YOĞUN İLGİ

ARTVİN’DE ŞEN KARAKOL OYUNUNA YOĞUN İLGİ

ARTVİN’DE ŞEN KARAKOL OYUNUNA YOĞUN İLGİ

Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu başarısını Artvinli seyircisiyle paylaştı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu başarısını Artvinli seyircisiyle paylaştı.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde Komedi oyunu Şen Karakol ile sahneye çıkan Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu, halkın yoğun ilgisiyle karşılaşarak kuvvetli alkış aldı.

Şen Karakol komedi oyunun metnini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanat koordinatörü Mehmet Karaosmanoğlu’nun yazdığı yönetmenliğini Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu ekip sorumlusu Berkay Alkan’ın yönettiği kostüm tasarımını tiyatro eğitmeni ve oyuncusu Tuğçe Öztürk’ün yaptığı oyun izleyiciler tarafından tam not aldı.

Artvin Belediyesi tarafından 2016 yılı başlarında kurulan ve ismine Artvinli ünlü tiyatrocu Öztürk Serengil’in ismi verilen tiyatro topluluğu yıl içerinde 7 Mart Artvin’in Kurtuluşu Oratoryo, Anaokullarında skeçler, Hayatın içinden skeçler, Dünyayı Düzelten Artvinli Çocuk, gibi birçok oyunla başarısını izleyicilerle paylaşan Tiyatro ekibi son olarak komedi oyunu Şen Karakol ile perde aldı.

Küçük bir kasaba karakolunda geçen olaylar, yaşanan olumsuzluklara esprili yaklaşan bekçi ve delirmek üzere olan bir komiserin başrol aldığı oyunda ardı ardına suçlularla olan diyalogları izleyiciyi kahkalara boğdu. Oyun içerisinde şehitlerde unutulmayarak 15 Temmuz hain darbe girişiminde büyük kahramanlık gösteren Şehit Ömer Halis Demir’in ve şehitlerin fotoğrafları da yer aldı. Oyun sonunda aile ilgisizliğinden dolayı çareyi farklı yollarda arayan ve bağımlı hale gelen genç bir kızın yürek burkan hikâyesi konu alınarak ailelere geç kalmadan çocuklarına gereken ilginin verilmesi mesajında bulunuldu.

Tiyatro sonunda yoğun fotoğraf seremonisi yaşandı. İzleyiciler oyuncularla fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştılar.  Büyük ilgi gören ve ayakta alkış alan Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu izleyicileriyle hatıra fotoğrafı çektirerek gece son buldu.

Oyun sonunda açıklamalarda bulunan ekip sorumlusu Berkay Alkan, Öztürk Serengil Tiyatro Sahnesinin kurulmasına Artvinli genç yeteneklere böyle bir imkân sunulmasına vesile olan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye çok teşekkür ederek, daha güzel projelerle Artvinlilerin karşısına çıkacaklarının müjdesini verdi.

Berkay Alkan, “ Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro topluluğu olarak bir yıldır hizmet vermekteyiz. Amatör olarak başladığımız bu işte Artvin halkından çok ilgi gördük. Halkımızın desteği her zaman var sahnelerimiz hiç boş kalmadı herkese çok teşekkür ederiz. Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’nin sayesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından profesyonellik adına, yönetmen tarafından eğitimler verildi. Bizde bu eğitimler üzerine birkaç çalışma yaparak izleyicilerimizin karşısına çıkıyoruz. Bunun yanında Artvinli gençlerimize çocuklarımıza yönelik tiyatro adı altında drama kursumuz devam ediyor. Bunun yanında yine çocuk tiyatro ekibimiz kuruldu geleceğin tiyatrocularını Artvin’den yetiştiriyoruz. Bu hizmetler bize çok gurur ve mutluluk veriyor.

Bugün ki oynadığımız komedi oyunu da beklediğimiz ilgiyi gördü. Oyunumuz içeresinde birde ailelere mesaj vermek istedik. Çocuklarımıza ilgi göstermeliyiz onları yalnız bırakmamalıyız. Okul hayatlarında sosyal hayatlarında her zaman onlara destek olmalıyız. Onlara ilgi göstermediğimizde neler yaşadığımızı sergilediğimiz oyunumuzda gördük. İnşallah seyircimiz hem mesajımızı almıştır hem de keyifli bir oyun izlemiştir. Katılan herkese teşekkür ederiz” dedi.