AnasayfaArtvin'den HaberlerBANDIRMA GAZETECİLER CEMİYETİ ŞAVŞAT ’TA

BANDIRMA GAZETECİLER CEMİYETİ ŞAVŞAT ’TA

BANDIRMA GAZETECİLER CEMİYETİ ŞAVŞAT ’TA

 

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti ve İçişleri Bakanlığıyla tarafından “basın ve kamuoyu platformu” projesi kapsamında 15 gazeteci Şavşat’ta

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Bandırma Gazeteciler Cemiyeti ve İçişleri Bakanlığıyla tarafından “basın ve kamuoyu platformu” projesi kapsamında 15 gazeteci Artvin’e geldi. İki gün Artvin’de kalan gazetecilere Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Programın ikinci gününde Artvin’in Şavşat ilçesi ziyaret eden gazeteciler Şavşat’ın muhteşem doğasına hayran kaldılar. Ziyaret kapsamında Şavşat Karagöl’e giden Bandırma Gazeteciler Cemiyeti üyelerine Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkan Zeki Alkan, Yönetim kurulu üyesi Erdoğan Kör ve basın mensupların eşlik etti.

Şavşat girişinde belediye başkanı Ahmet Sinan Öztürk tarafından halk oyunları eşliğinde karşılanan gazeteciler, daha sonra Yavuz köyde bulunan seyir terasını gezdiler. Ardından Kaymak Mesut Gazi Ambarcı’nın ev sahipliğinde Şavşat evi ziyaret edildi. Daha sonra Meşeli köyü hudutlarında bulunan turizm literatüründe önemli yere sahip olan Karagöl’ün muhteşem doğasın tadını çıkarttılar. Burada Şavşat kaymakamlığı ve Belediyenin ev sahipliğinde odun ateşinde pişirilen meşhur Artvin döneri ikram edildi.

Ambarcı: Bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum. Dinlenmiş bir şekilde ayrılacaklarını taahhüt ediyorum.

Burada basın mensuplarına açıklama yapan Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, bugün ki misafirlerimizin ayrı bir önemi var. Ülkemizde 1946 yılından itibaren faaliyet gösteren Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin hepsi de kıymetli üyelerine ilçemizi tanıtma fırsatı sundukları için teşekkür ediyorum.

Şavşat artık Türkiye’nin gündeminde olan bir ilçemiz, turistlik değeriyle ön plana çıkmış olan bir ilçemiz.  Her yaz çok ciddi manada yerli yabancı turisti ağırlıyoruz. Yaz kış birçok faaliyetlerimiz oluyor. Tabi bunlar devlet kanalıyla turizme bir ime kazandırıyor. Şavşat’ın kendine has bir güzelliği var Karagöl bunların bir örneği, bunun gibi değişik bölgelerimiz şelalelerimiz var. Yaylalarımız göllerimiz var.

Ben buraya bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum. buraya geldiklerinden çok memnun kalacaklarının dinlenmiş bir şekilde ayrılacaklarını taahhüt ediyorum dedi.

Öztürk: Karagöl Turizm Literatüründe Marka Değerimiz 

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, CittaSlow Şavşat’a hoş geldiniz diyerek yaptığı açıklamada “Bugün burada çok kıymetli misafirleri ağırlıyoruz. Şavşat’ımızın Karagöl mevkiindeyiz. Karagöl turizm literatüründe yer edinmiş marka edinmiş ilçemiz meşeli köyü hudutlarında yer alan bir yer. Bandırma gazeteciler cemiyetinden gelen siz değerli misafirlerimizi bu güzel yerimizde ağırlamaktan onur duyduk. İnşallah misafir severliğimizden de memnuniyet duymuşlardır. ” dedi.

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül ise, “Bandırma gazeteciler Cemiyeti olarak iç işleri bakanlığıyla birlikte protokol olarak hazırladığımız basın ve kamuoyu platformu projesi kapsamında Karadeniz gezisindeyiz  15 arkadaşımızla birlikte. Karadeniz’e ilk geldiğimiz andan itibaren muhteşem bir doğa karşıladı bizi Trabzon, Rize gezisinin üçüncü ayağı Artvin bugün ise Şavşat’dayız diğer yerlerde olduğu gibi doğası kadar hatta doğasından daha güzel yürekli insanlar tanışma fırsatı bulduk.

Burası harika bir yer projenin en önemli çalışmalarından bir tanesi.  Medya temsilcisi arkadaşlarımızı sayın belediye başkanımız kaymakamımız bizi çok iyi ağırladılar kendilerine çok çok teşekkür ediyorum.

Biz yaptığımız her şeyi kamuyla paylaşıyoruz mesleğimiz icabı, bu güzel doğayı ve harika insanlarla tanışmak için herkesi Artvin’e bekliyorum” dedi.

Programın son bölümünde ise Bandırma Gazeteciler Cemiyeti adına Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Öğretim üyesi Yasin Nuri Çakır, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’e Bandırma hatırası olarak maket vapur hediye ettiler.