AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE, BANDIRMALI GAZETECİLERİ MİSAFİR EDİLDİ

ARTVİN’DE, BANDIRMALI GAZETECİLERİ MİSAFİR EDİLDİ

ARTVİN’DE, BANDIRMALI GAZETECİLERİ MİSAFİR EDİLDİ

 

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti ve beraberindeki gazeteciler “Basın ve Kamuoyu Oluşturma Platformu” projesi kapsamında Artvin’i ziyaret ettiler. 

Hayati Akbaş

ARTVİN-Bandırma Gazeteciler Cemiyeti ve beraberindeki gazeteciler “Basın ve Kamuoyu Oluşturma Platformu” projesi kapsamında Artvin’i ziyaret ettiler.

Proje kapsamında Trabzon, Rize ve Artvin’de bir takım ziyaretlerde bulunan Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül ve beraberinde ki gazetecilere Artvin Belediyesi ve Artvin Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliği yaptı.

Artvin Belediyesi ve Artvin Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde Artvin sofrasında organize edilen yemeğe, Artvin Vali Yardımcısı Ertuğrul Örnek, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Orhan Sevinç, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Tolga Gül, Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül, ikinci başkan Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yasin Nuri Çakır, Ozan Ertuğrul, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürü Yılmaz Uzun, Artvin’deki yerel ve ulusal basın mensupları, STK’lar ve kamu kurum temsilcileri katıldı.

Artvin sadece kendine benzer

Bandırmalı gazetecilere ev sahipliği yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe yaptığı konuşmada, “Artvin yolun bittiği yer aslında her yer kendine benzer ama Artvin sadece kendine benzer” diyerek konuşmasına başladı.

Kocatepe konuşmasının devamında, “Artvin’de değişimde, dönüşüm de geç başlıyor. Ama bunu dezavantaj olarak görmeyelim. Bazen sizden önce sizin yapmaya çalıştığını yapan insanların tecrübelerini kullanmak gibi şansa da sahipsiniz” dedi.

İleride İsviçre Artvin’e Benziyor Diyecekler

Biz şimdi Türkiye’nin İsviçre olarak adlandırılacak olan, İsviçre’yi tarif ederken Artvin’e benzer diyecekleri bir şehir hayalimiz var diyen Kocatepe, “Şuanda birçok turizm kentinde olmayan turizm zenginliklerimiz var. Bunların başında doğa, yeşillik, fauna ve floria zenginliği ve bununla birlikte adeta bir sağlık merkezidir Artvin.

Karadeniz’e gelen turistlerle konuşuyoruz ve diyorlar ki Karadeniz’de iki tane güzel kent kalmış.  Birisi Ordu’nun Perşembe ilçesindeki yaylaları diğeri de burası. Artvin’in Kafkasör’ü vb. Merkezimizde belki çok fazla imkân olmamış ve yatırımlar yapılmamış. Şimdi de biz Artvin’de turizm faaliyetimizi taşkın kalabalıklara değil seçkin misafirler üzerine kurmak istiyorum.

Bulunduğumuz bu yer de kışında vakıf ve dernekler kışın burada eğitimlerini yapsın. Hizmet sektörü gelsin burada stajını yapsın diye yaptık.  Aşağıda yer alan teknelere bir adet daha tekne aldık ve tekne turlarımız olacak umarım bir dahaki gelişinizde sizlerle onu da yaşarız” diye konuştu.

Artvin’de Turizmdeki En Büyük Engel Taşımacılıktır

Artvin’de turizmdeki en büyük engelin taşımacılık olduğun altını çizen Kocatepe, “Bunları da adım adım çözüyoruz. Şuanda havaalanına 2 buçuk saatte gidiyoruz. Özellikle Araplar iki şey istiyorlar; havaalanına kaç dakika, alışveriş merkezlerine uzaklık durumu nedir?

Karadeniz’de bazı kentler biraz plansız. Henüz Artvin’de turizm patlama yapmadı ama özellikle havaalanı tamamlanınca turizm de en iyi şekilde olacak.

27 Mayıs’ta ihalesini yapacağımız teleferik taşımacılığı.  Üniversitemizde nehrin kıyısından şehrin ortasına bir teleferik hattı kuruyoruz.  Devamında da teleferik hem turizm amaçlı hem de taşımacılık amaçlı kullanılacak. Artvin’de sosyal projelerimizde devam ediyor” dedi.

Kocatepe’nin konuşmalarının ardından, Artvin Vali Yardımcısı Ertuğrul Örnek yemekte şu konuşmayı gerçekleştirdi: “İlimize hoş geldiniz şeref verdiniz.  Bir dahaki gezisinde de sizleri Borçka’ ya tekrardan beklerim. Böylesine anlamlı organizasyonlarda bulunmak dileğiyle tekrardan ilimize hoş geldiniz.”

Vali Yardımcısı Örnek’in ardından konuşmasının ardından Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül’e gezi için Artvin’i de tercih ettikleri için teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Alkan konuşmasının devamında, “Hepinizin ilimize hoş geldiniz.  İlimize geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Buradan dönüşte ilimiz Artvin’i gazetelerinizde yer alıp, tanıtırsanız çok memnun olurum.  Bu iki günlük süreç içerisinde bir gezimiz olacak tabi bu geziden memnun olmanız bizleri de çok memnun edecek” dedi.

Bu geceki yemeği organize eden bizlerin birlikte olmasında emeği geçen sayın Valimize ve başkanımıza çok teşekkür ediyorum diyen Alkan, “Belediye başkanımızın burada biz basına çok büyük emekleri var. Maddi ve manevi her zaman yanımızda olan belediye başkanımızı da ayrıyeten teşekkür ediyorum.  Sağ olun var olun” diyerek sözlerini tamamladı.

Sizin Gibi Güzel İnsanlar Tanımaktan Çok Mutluyuz

Alkan’ın konuşmalarının ardından Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül de konuşma yaparak Artvin’e yapmış oldukları gezi hakkında düşüncelerini açıkladı.

Bingül yaptığı konuşmada, “Sayın valim sayın başkanım sayın zeki başkanım,  içişleri bakanlığının organze ettiği 6 günlük Trabzon, Rize ve Artvin gezisi vardı. Uçaktan indiğimizden itibaren müthiş bir doğa ama onun da ötesinde sizin gibi güzel insanlar tanımaktan çok mutluyuz. Başkanımız konuşmasında Artvin için Türkiye’nin İsviçre’si diye bahsettiniz.  İlerde insanların İsviçre’yi Artvin’e benzetmelerini temenni etti. Ben de İsviçre’yi görmüş biri olarak Artvin ulaşım sorununu çözerse daha büyük avantajları var İsviçre’den” dedi.

Konuşmalarının ardından plaket takdim töreni gerçekleştirildi.