AnasayfaArtvin'den HaberlerBAĞIMLILIKLARDAN UZAK DURMAK VE SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SEN DE SÖZ VER

BAĞIMLILIKLARDAN UZAK DURMAK VE SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SEN DE SÖZ VER

BAĞIMLILIKLARDAN UZAK DURMAK VE SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN SEN DE SÖZ VER

Yeşilay Artvin Şube Başkanı Av.Tuncer Başer, Yeşilay Haftası’nın Artvin’de ”Bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver” sloganıyla kutlanacağını açıkladı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Yeşilay Artvin Şube Başkanı Av.Tuncer Başer, Yeşilay Haftası’nın Artvin’de ”Bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver” sloganıyla kutlanacağını açıkladı.

Yeşilay Artvin Şube Başkanı Av.Tuncer Başer,  Artvin’de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacağını söyleyerek, “Bağımlılıklarla mücadele için söz veriyoruz” dedi.

Bu yıl “bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 97. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Artvin’de de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.

Yeşilay Artvin Şube Başkanı Av.Tuncer Başer’de konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Yeşilay Haftası, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında “sen de söz ver” konseptiyle çeşitli etkinlikler ve toplantılarla kutlanacak.

Yeşilay Artvin Şubesi’nin protokol ziyaretleri ile start alacak olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.

Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirten Yeşilay Artvin Şube Başkanı Av.Tuncer BAŞER, “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Artvin’de de çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 97 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da “bağımlılıklardan uzak durmak için ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver” diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’nda çeşitli etkinlikler yapacaklarını söyleyen Şube Başkanı Av.Tuncer Başer açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz.”