AnasayfaArtvin'den HaberlerATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARHAVİ ŞUBESİ 10 KASIM’DA YİNE ANITKABİR’DE

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARHAVİ ŞUBESİ 10 KASIM’DA YİNE ANITKABİR’DE

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARHAVİ ŞUBESİ 10 KASIM’DA YİNE ANITKABİR’DE

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi 10 Kasım’da öğrencileri yine Anıtkabir’e götürdü.

Hayati Akbaş

ARHAVİ-Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi 10 Kasım’da öğrencileri yine Anıtkabir’e götürdü.

ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu konuyla ilgili şunları söyledi: “10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri çerçevesinde her yıl düzenlediğimiz gibi bu yıl da resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenledik. Yarışmada birinci olan öğrencileri 10 Kasım’da Anıtkabir’e, Atatürk’ün Ölümü’nün 79.Yılı Anma Etkinlikleri’ne götürdük. Türk Milleti’ne nasip olmuş yüz yılda bir dünyaya gelen, zamanının çok ötesini görebilen, dahi, büyük inkılapçı ve aynı zamanda kahraman bir asker olan önderimizin anıt mezarını ziyaret ettik.

Öğrencilerimize, Atatürk’ün yıkılmış bir imparatorluğun küllerinden Türkiye Cumhuriyeti’ni nasıl kurduğunu, bu günlere nasıl gelindiğini, O’nun görüş ve düşüncelerini fotoğraflarla, belgelerle anlatmaya çalıştık. Hayatlarında ilk defa Ankara’ya gelen çocuklarımıza (Atatürk Ortaokulu’ndan Beyza Akdemir, Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Esmanur Şentürk, HGA Lisesi’nden Dilara Yıldırım, OYKMT Lisesi’nden Aleyna Beşli) Anıtkabir’in tüm bölümlerini, müzeleri, ilk meclisi, TBMM’yi, Pembe Köşk’ü, ODTÜ’yü ve şehri gezdirdik. Onları gururlu ve mutlu görmek bizi de gururlandırdı.

Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize bu gururu yaşatmamıza yardımcı olan Arhavi Kaymakamımız Sayın Hasan Ongu’ya,  Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Arslan’a,  eser yollayan idareci ve öğretmenlere teşekkür ederiz. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi de tebrik eder,  başarılarının devamını dileriz.

Gönüllülük esasına dayanarak çalışan derneğimiz, çalışmalarını yine gönül dostlarımızın maddi ve manevi destekleriyle yapmaktadır. Bu vesileyle Ankara’ya gidiş biletlerimizi karşılayan Arhavi Belediyesi’ne,  Argentum Otel’de kalmamızı sağlayan iş adamımız  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Atıf Kesimal’e, Ankara’da bizi ağırlayan milletvekilimiz Uğur Bayraktutan ve danışmanı Tolga Özçakmak’a, iki gün boyunca gurubumuza minibüs tahsis eden Çankaya Belediyesi’ne, yemeğe davet eden Ayşe Tekelioğlu’na, ödüllerimizi sağlayan ADD Genel merkezi’ne, tüm belgelerimizi basan Muzaffer Özkazanç’a  ve tüm bu çalışmalarımızı sizlere ulaştıran basınımıza şahsım ve yönetim kurulumuz adına çok teşekkür ediyorum.”dedi.