AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE KIZ HENTBOL TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA GÖZ DİKTİ

ARTVİN’DE KIZ HENTBOL TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA GÖZ DİKTİ

ARTVİN’DE KIZ HENTBOL TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA GÖZ DİKTİ

 

Gazi Ortaokulu Küçük ve Yıldız Kız Hentbol Takımı Türkiye Şampiyonasına Göz Dikti

Hayati Akbaş

ARTVİN-Gazi Ortaokulu Küçük ve Yıldız Kız Hentbol takımı 2 yıldır Türkiye şampiyonasına giderek ilimizi ve Gazi ilk ve Ortaokulunu sportif başarıda temsil etti. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında ilde birinci olduktan sonra çeyrek ve yarı finalleri geçerek Türkiye Finallerinde 8 takım arasına Gazi Ortaokulunu yazdırıp Türkiye 5.oldu. 2 yıldır Türkiye şampiyonasına giderek büyük başarı sağlayan takım Türkiye Şampiyonasına doğru emin adımlarla ilerliyor.

Gazi Ortaokul Müdürü Osman Pehlivan yaptığı açıklamada; “3 yıldır yapılan planlama doğrultuşun da hentbol kız takımımız 2 yıldır Türkiye şampiyonasına giderek büyük başarı sağlamıştır. Bu sene okul müsabakalarında hentbol takımımız hedefini büyüterek Türkiye şampiyonasına giderek derece yapacak” dedi.

Hentbol kız takımını 4 yıldır çalıştıran Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Hentbol Antrenörü Murat Ülker hocamıza okulumuza vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederiz şeklinde açıklamada bulunan Pehlivan,  Gazi Ortaokul Müdürü Osman Pehlivan hentbol takımına katkılarından dolayı Antrenör Murat Ülker Öğretmen Handan Öztürk, Velisi Sevda Ersöz’e plaket taktım etti.

Sporculara da madalya takarak hentbol takımına başarılar dileyen Pehlivan, Sevda Ersöz Okul Müdürüne desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Pehlivan, bu takımın yapmış oldukları başarının sıradan olmadığını büyük emeklerle Türkiye birinciliğine giderek orda büyük illere karşı mücadele edip başarılı olduklarını söyleyerek Artvinli sporculara sahip çıkıldığında daha büyük başarıları kazanacağını söyledi.