a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaVakıftan HaberlerARTVİNLİLER HİZMET VAKFINDAN ŞAVŞAT NAİME- İSMAİL ÝILMAZ HUZUREVİNE ZİYARET..!

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFINDAN ŞAVŞAT NAİME- İSMAİL ÝILMAZ HUZUREVİNE ZİYARET..!

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFINDAN ŞAVŞAT NAİME- İSMAİL ÝILMAZ HUZUREVİNE ZİYARET..!

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFINDAN ŞAVŞAT NAİME- İSMAİL ÝILMAZ HUZUREVİNE ZİYARET..!
İstanbul’da bulunan Artvinliler Hizmet Vakfı’ndan Türkiye’nin en güzel, en huzurlu Şavşat Naime İsmail Yılmaz huzurevine ziyaret.

Artvinliler Hizmet Vakfı Danışma Kurulu Üyesi İlter Turan’ın Halası Naime Yılmaz’ın yaptırdığı, mimari projesinin
Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanvekili Yüksek Mimar
Erol Şalikoğlu’nun yaptığı Huzurevi ziyaretinde duygulu anlar da yaşandı. EROL Şalikoğlu huzurevinin yapılış öyküsünü anlattı.

Ziyarette Artvinliler Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Esen Yağcı, Eşi Berrin Yağcı, Başkan Vekili Erol Şalikoğlu, Başkan Yardımcısı Pınar Ersoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ümit Orman, Muhterem Yılmaz ve Eşi Sevil Yılmaz, Fuat Ekin, Yaşar Gümüşel, Danışma Kurulu üyesi Turan Şalikoğlu, Şavşat’ı temsilen ise Vakıf üyesi Mustafa Faruk Altun, Gazeteci, Yazar şair Özer Topçu, , Vakıf Üyesi Fatma Bilgin Başol eşlik etti.
Artvinliler Hizmet Vakfı ilk ziyaretine Şavşat Huzurevinden başladı. Vakıf yönetiminin bu ziyaretindeki ulaşım tedarikini Kemalpaşa’da turizm faaliyetinde bulunan Vakıf Üyesi Ramazan Balcı yaptı.

Ziyaretin buradan başlanmasının önemli ve anlamlı olduğuna vurgu yapan Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Esen Yağcı Huzurevinde yaşamını sürdüren huzurevi sakinlerine yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bizler, İstanbul’da bulunan ve 30 yıl önce 1993 yılında kurulan Artvinliler Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu olarak memleketimizi ziyaret etmek için 28 Ağustos’ta yola çıktık. Bu ziyarette Valimiz, Bölge Milletvekillerimiz başta olmak üzere diğer kurumlarıda ziyeret etmek istemekteyiz. İlk ziyaretimizi siz çok kıymetli büyüklerimize, değerlerimize yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız her biri bir ilçemizi temsil etmekte. Ziyaretimize katılan Başkan Vekilimiz Erol Şalikoğlu Şavşat’ı, Başkan yardımcımız, Pınar Ersoy Ardanuç’u, yönetim kurulu üyelerimiz Ümit Orman Hopa’yı, Yaşar Gümüşel Arhavi’yi, Muhterem Yılmaz Borçka’yı, Fuat Ekin Şavşat’ı ben de Artvin ve Şavşat’ı temsil ediyorum..ancak gelemeyen arkadaşlarımız oldu. Bazı arkadaşlarımız önümüzdeki günlerde katılım sağlayacaklardır. Bizler, Artvin’imizi, Artvin dışında en iyi şekilde temsil etmek için kültürümüzü yaşatarak Ata topraklarımıza katkı sunmayı amaçlıyoruz. Zaten STK’ların asıl anacı da budur.

Artık İstanbul’da çok güzel bir ARTVİN EVİMİZ var. Açılışını yeni yaptık. Bu inşaat işine yoğunlaşmıştık. İmece kültürü ile yapılmış bir eserdir. Katkısı, emeği olan herkese gönülden teşekkür ediyorum. ARTVİN EVİ
İstanbul’daki hemşerilerimiz ve dostlarımızın buluşma noktasıdır.
Önemli işlerimizi bitirdik. Şimdi Artvin ziyaretimize başlamış olduk. Artvin’imize ne gibi faydamız olur? Neler yapabiliriz? Bu konularda fikir alışverişinde bulunmak için memleketimizdeyiz. Sizi bu güzel evinizde ziyaret etmekten onur duyduk. İyi ki varsınız. Sağlıklı mutlu bir yaşam diliyorum.” dedi.

Köy Enstitüsü mezunu Emekli öğretmen ve huzurevine geldikten sonra iki kitap yazan yazar Osman ALTUN, huzurevi sakinleri adına Vakıf Başkanı Esen Yağcı ve Yönetim kuruluna teşekkür etti. Kitaplarını imzalayarak konuklarına takdim etti.
Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Orman, yazar Osman Altun’u tebrik etti. Osman Altun’a kendi kitaplarından göndereceğini belirtti. Vakıf yöneticileri tek tek kendilerini tanıttı.
Şavşat Huzurevi yöneticileri Şavşat Huzurevi İle ilgili bilgi verdi, ziyaretçilere teşekkür etti.