AnasayfaArtvin'den HaberlerBorçka’da Festival: Sahnesiz İlçenin Tiyatro Festivali Başlıyor

Borçka’da Festival: Sahnesiz İlçenin Tiyatro Festivali Başlıyor

Borçka’da Festival: Sahnesiz İlçenin Tiyatro Festivali Başlıyor

 

Borçka Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Gençlik Tiyatroları Tiyatro Festivali, 22-28 Ekim tarihleri arasında ilçede tiyatro etkinliklerinin rüzgarını estirecek. Artvin’in Borçka ilçesi, tiyatro tutkunları için bir kez daha hazırlanıyor. Bu ilçede tiyatro salonu bile bulunmayan yerde oyunlar sahnelenecek, atölyeler ve söyleşiler düzenlenecek. Festival, Borçka Belediyesi’nin organize ettiği ikinci tiyatro festivalidir ve ilçenin merkezinden uzak köylerine kadar tiyatro etkinlikleriyle dolu bir hafta sunacak.

Festival, 22 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Tiyatro Yürüyüşü ile başlayacak ve ilk etkinliği Süreyya Karacabey’in “Tiyatro bir ihtiyaç mıdır?” başlıklı söyleşisi olacak. Karacabey, festival süresince yazarlık atölyeleri de düzenleyecek. Ayrıca Zinnure Türe, Zerrin Yanıkkaya ve Samet Serkan Ünaldı da hikaye anlatıcılığı ve doğaçlama atölyeleri gerçekleştirecek.

Artvin’in Borçka ilçesi, tekrar tiyatroya doymaya hazırlanıyor. Bir tiyatro salonu bile olmayan bu ilçede oyunlar sahnelenecek, atölyeler ve söyleşiler yapılacak. Borçka Belediyesi tarafından düzenlenen Tiyatro Festivali’nin ikincisi ile ilçenin merkezinden uzak köşelerine tiyatro esintileri taşınacak.

Festival, 22 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Tiyatro Yürüyüşü ile başlayacak. Festivalin ilk etkinliği, Süreyya Karacabey’in “Tiyatro bir ihtiyaç mıdır?” başlıklı söyleşisi olacak. Karacabey, festival boyunca yazarlık atölyeleri de düzenleyecek. Ayrıca Zinnure Türe, Zerrin Yanıkkaya ve Samet Serkan Ünaldı, hikaye anlatıcılığı ve doğaçlama atölyeleri ile festivale katkı sağlayacak.