AnasayfaVakıftan HaberlerARTVİNLİLER HİZMET VAKFI DAYANIŞMA YEMEĞİNE YOĞUN İLGİ

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI DAYANIŞMA YEMEĞİNE YOĞUN İLGİ

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI DAYANIŞMA YEMEĞİNE YOĞUN İLGİ

ARTVİNLERİN DE ARTIK İSTANBUL’DA BİR ARTVİN EVİ OLACAK

Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfının düzenlediği dayanışma yemeğine katıldılar.

Hayati Akbaş

İSTANBUL– Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan İstanbul Artvinliler Hizmet Vakfının düzenlediği dayanışma yemeğine katıldılar.

İstanbul Artvinliler Hizmet vakfı tarafından organize dayanışma yemeğine Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, İşadamı İsmet Acar ve İstanbul’da yaşayan İş gösterdi.. Düzenlen yemek organizasyonunda Vakıf Başkanı Mustafa Melek Kavacıkta yapılması planlanan ve temel atma aşamasına getirilen Artvinliler Hizmet Vakfı Binası projesini bir sunumla yemeğe katılanlara tanıttı. Melek Binanın mimari çalışmalarının ve ruhsatlandırma işlemlerinin tamamlandığını ve temel atarak işe başlama aşamasına geldiğini anlattı.

Projenin mali boyutu hakkında da yemekte ayrıntılı bilgiler verildi. Vâkıfın elindeki imkânlarla arsa alımı ve proje aşamalarının tamamlandığını ve işin inşaat aşamasına gelindiğini, inşaatın toplam maliyet bütçesinin 2,5 milyon TL. olarak öngörüldüğü e bu konuda destek beklediklerini ifade ederek, bu projenin tamamlanması için Artvin’lilerin de bir tuğla koymasını beklediklerini sözlerine ekledi..

Başkan Melek konuşmasının sonunda “Artvinliler Hizmet Vakfı Binası tamamlandığında İstanbul’da yaşayan Artvinlilerin yaşam alanı, yolu İstanbul’dan geçen her Artvinlinin kendine ait kültür merkezi olacaktır” dedi.

Dayanışma yemeğinde bir konuşma yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe; “İstanbul’daki hemşerilerimize şunu söylüyorum, sizi Artvin’e çekebilmek için 50 türlü işe girişiyoruz. Bunlardan bir tanesi de Artvin’de fuar açmak hani biz İstanbul’da Artvin Tanıtım Günleri de buraya gelip gidiyoruz. Bizde, sizler Artvin gelin diye ‘eğer bir şehir tanıtılacaksa en güzel o şehirde tanıtılır’ sloganından yola çıkarak Artvin’de fuar düzenledik. Sizleri de bu yıl 08.08.2018’de saat 18.00’da ki fuarımıza bekliyoruz. ”dedi.

Dayanışma yemeğindeki sıcak samimi ortamda dost sohbetlerinin sıcaklığı ve coşkusu gözlerden kaçmazken, oynanan oyunlar da da hep Artvin esintileri vardı.