AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’Lİ ÖĞRENCİLER KONYA VE NEVŞEHİR GEZİSİNDEN DÖNDÜLER

ARTVİN’Lİ ÖĞRENCİLER KONYA VE NEVŞEHİR GEZİSİNDEN DÖNDÜLER

ARTVİN’Lİ ÖĞRENCİLER KONYA VE NEVŞEHİR GEZİSİNDEN DÖNDÜLER

 

ARTVİN’DEKİ LİSE ÖĞRENCİLERİ KONYA VE NEVŞEHİR İLLERİNİ ZİYARET ETTİ.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valisi Sayın Ömer Doğanay’ın katkılarıyla 81 ortaöğretim öğrencisi ve 7 öğretmenden oluşan 88 kişilik kafile Konya ve Nevşehir illerini ziyaret ederek döndüler.

Ülkemizin farklı bölgelerindeki tarihi ve turistik değerleri tanımak, bilimsel çalışmaları yerinde incelemek ve öğrencilerin farklı deneyimler yaşamalarına imkân sağlamak amacıyla düzenlenen gezide ilk önce Konya ziyareti yapıldı. Burada gün boyunca Mevlana Müzesi, Mevlana Türbesi, Alaattin Tepesi ve Konya Bilim Merkezi ziyaret edildi.

Nevşehir’e ikinci gün yapılan ziyarette Ürgüp, Göreme ve Kapadokya yöresi gezildi, peri bacaları ve Kapadokya Müzesi ziyaret edildi.  Öğrenciler, öğretmenleri refakatinde, bilimsel çalışmaları yerinde inceleyerek tarihi ve kültürel değerleri yakından tanımalarına olanak sağlayan ve farklı coğrafi bölgeleri görme fırsatı buldukları bu geziden oldukça memnun kaldılar.

Vali Doğanay’ı ziyaret ederek Teşekkür ettiler.

Nevşehir ve Konya ziyaretinin ardından öğrenciler ve öğretmenler geziden duydukları memnuniyeti ifade etmek için bu geziye gitmelerine olanak sağlayan Artvin Valisi Ömer Doğanay’a teşekkür ziyaretinde bulunarak kendisine hediye takdim ettiler.