AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’İN İLK AVM’Sİ ARTRİUM ALIŞVERİŞ MERKEZİ AÇILDI

ARTVİN’İN İLK AVM’Sİ ARTRİUM ALIŞVERİŞ MERKEZİ AÇILDI

ARTVİN’İN İLK AVM’Sİ ARTRİUM ALIŞVERİŞ MERKEZİ AÇILDI

 

Artvin’in ilk AVM’si olan Artrium Alışveriş Merkezi 7 Mart Artvin’in kurtuluş günü kapılarını halka açtı.

Hayati Akbaş

ARTVİN– Artrium Alışveriş Merkezinin ilk kurdele kesimini Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe yaparak AVM’ de ki iş yerlerinin de açılışını yaptı.

Başkan Kocatepe, kurdele keserken yaptığı konuşmada Artvinlilerin AVM’ye sahip çıkmaya davet ederek artık marka bulamıyoruz, başka illere gidiyoruz, internetten alış veriş yapıyoruz bahanelerine sığınılmaması gerektiğini vurguladı. Kocatepe, “ Artvin gün geçtikçe büyüyen ve gelişen bir il olma unvanını her geçen gün yeniliyor. Bugün burada çok önemli bir işletmenin açılışını yapıyoruz. Aslında resmi açılışı 24’üne planlansa da işletme sahiplerinin 7 Mart Artvin’in kurtuluş günün de hizmete açmak istediklerini bu yüzden de en azından bir kurdele bir Bismillah çekerek açmak istediklerini söylediler. Bizde bugün bismillah diyerek Artvin’imizin ilk AVM’ sini açıyoruz. Birbirinden marka kaliteli ürünlerin yer aldığı ferah ortamın olduğu ailelerin çocuklarıyla rahat zaman geçirebilecekleri güzel bir yer oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Artvin’de yaşayan vatandaşlarımızın bu güzel yere sahip çıkmasını istiyorum. İlimize hayırlı uğurlu olması temennisiyle işletme sahiplerine bereketli bol kazançlar diliyorum” dedi.

Kurdele kesimi ardından AVM’yi gezen Başkan Kocatepe, Migros, Flo, LC Waikiki mağazalarının açılış kurdelelerini işletme sahipleri ile birlikte keserek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Artrium Alış Veriş Merkezi Genel Müdürü Murat Şile, AVM hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Şile, Artvin’in ilk ve tek AVM özelliğini taşıyan Artrium’un asıl açılışının 24 Mart’ta Bakan Nabi Avcı’nın katılımıyla Grand Artvin Otel’in açılışıyla birlikte yapılacağını belirterek şunları söyledi.

Şile, yaptığı açıklamada 16 işletmenin bugün itibariyle faaliyete başladığını 6 işletmenin de 24 Mart’ta ki resmi açılışa kadar hizmete gireceğini söyledi.  AVM bünyesinde yaklaşık 200 kişinin istihdam edileceğini ifade eden Murat Şile, bu sayının %95’ini Artvinlilerin oluşturduğunu belirtti. Genel Müdür Murat Şile; “ Alış Veriş Merkezimiz de tam hizmete girdiğinde 30 işletme olacak. Şuan da 16 tanesini açarak hizmete başladık. Yine çok ünlü markalardan oluşan 6 İşletmemiz ile sözleşme imzaladık Mart ayı içerisinde onlarda açılışını yapacaklar. 4 kattan oluşan AVM’miz en üst katında yeme içme ve oyun alanları bulunuyor. Ev aksesuarları, spor giyim ve ünlü bir hamburger markası ile görüşmelerimiz sürüyor en kısa zaman da onları da AVM bünyemize katmak için çalışıyoruz” dedi.

Artrium AVM 100 araçlık açık ve kapalı otoparkıyla haftanın 7 günü saat 10.00 – 22.00 arasında hizmet verecek.