AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’İN BOĞALARI TRANSFER ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

ARTVİN’İN BOĞALARI TRANSFER ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

ARTVİN’İN BOĞALARI TRANSFER ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

 

Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı Transfer Çalışmalarını Tamamladı

Hayati Akbaş

ARTVİN-Transfer çalışmalarını büyük bir titizlikle tamamlayan Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, 2017-2018 sezonuna hazır.

2017-2018 sezonunda Türkiye Basketbol 2. liginde mücadele edecek olan Artvin Belediye Spor Basketbol Takımı, yeni sezon için kadrosunu şekillendirdi.  Basketbol takımı, yeni dönemde kendi bünyesinde bulunan 4 tane alt yapı oyuncuyla sezona hazırlanırken, toplam 6 yeni oyuncuyu da kadrosuna dahil etti.

Transferde ince eleyip sık dokuyan kulüp yöneticileri, bu yıl daha genç ve savaşçı bir takım yaratmak istiyor. Kulüp onursal Başkanı Mehmet Kocatepe’nin bilgileri doğrultusunda Kulüp Başkanı Zafer İnce ve kulüp yönetimi şu ana kadar 10 isimle anlaşmaya vardı.

Kocatepe,  İnşallah Her Şey Güzel Olacak

Basketbol takımının kentin takımı olduğunu ifade eden Başkan Kocatepe, “Takımımız sezon boyunca ülkemiz genelinde şehrimizin turizm elçileri olacak. Sporcularımız gittikleri illerde Artvin’i temsil edecek. Şehrimize değer katacak tanıtımına neden olacak ve spor turizmine kartı sağlayacak aile ortamı kurduk. İnşallah her şey güzel olacak” dedi.

Kulüp Başkanı Zafer İnce ise, geçtiğimiz sezona geç girmemizle birlikte oyuncu havuzu darlığı yaşamıştık. Ama yinede oyuncularımız ve kenar yönetimin başarısı ile tarihimizin en başarılı sezonun geçirdik. İlk yılımız da basketbol ailesi kulübümüzü ve şehrimizi konuştu. Biliyorsunuz marka şehir olma yolunda belediye başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’nin büyük gayreti var. Bu bağlamda devamlılık ve başarı çok önemli. Bizlerde bu doğrultuda çalışıyoruz. Bu yıl hedefimiz kapısını araladığımız Türkiye Basketbol (TBL) ligi yani 1.Lig sezon bitince hemen Şahin hoca ile anlaştık. Sayın Kocatepe’nin desteği ile kulüp genel ve idari menajeri yetki verdik.

Onlarda hoca ile birlikte çalışma içerisine girdiler ve gece gündüz çalışarak kadro yapılandırmasında oluşum sağlıyorlar. Sporcu kültürü saygısı ve terbiyesi de bizim için önemli. Bu yüzden süreç zor geçiyor.

Şu anana kadar 10 sporcuyla sözleme imzalayarak transfer defteri kapattı. Ama bundan daha önemlisi bilindiği üzere kulübümüz olarak alt yapıya önem veriyoruz. Genç çocuklarımıza önem veriyoruz.  Bizim olmazsa olmazımız alt yapımız. Bu nedenle bundan sonraki çalışmalarımızı alt yapımız odaklı olacak dedi.

İnce, Transferler olurken bir taraftan da şehrin takımı olma yolumda çalışmalarımız var. Müsabakaların oynanacağı salonda esnafımızın iş yeri logosunu reklam alarak desteklerini alıyoruz. İnanın herkes taşın altına elini koymak itiyor ve çorbada bizim tuzumuz olsun istiyorlar. Basketbol ailemiz daha da büyüyor. Böylece ligin statü ve başlama zamanı belli olunca onursal başkanımız sayın Mehmet Kocatepe basınımız basketbol ailemiz ve sporcularımız la birlikte bizi yalnız bırakmayan değerli seyircisizle sezon açılışında inşallah beraber olacağız dedi.

İnce: güzel bir kadro oluşturduk

İnce konuşmasının son bölümünde ise; “Geçtiğimiz sezon başarılı olan hocamız Şahin Ateşdağlı ile yola devam ediyoruz. Takımımız gençleştirdik ve yaş ortalaması 24. boy ise 1.99 oldu. Savaşan genç takım oluşturuldu. Bu yıl hedefimiz 1.lige çıkmak olacaktır. Onursal başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’nin gayreti ve talimatı ile güzel bir kadro oluşturduk” dedi.

Ateşdağlı: Genç mücadele eden, savaşan bir takım oluşturduk

Artvin Belediyesi Basketbol takımı Teknik Direktör Şahin Ateşdağlı ise yaptığı açıklamada, “Transferler sona erdi. 1. Lig’e çıkmak için kadrolar oluşturduk. Genç mücadele eden, savaşan bir takım oluşturduk” dedi.

Basketbol takımı 2017- 2018 sezonuna ilişkin oluşturdukları planlama hakkında bilgi veren Ateşdağlı şu açıklamada bulundu: “21 Ağustos-4 Eylül İstanbul ve İzmir top ve kondisyon antrenman.  5 Eylül Artvin top ve kondisyon taktik antrenmanı başlangıcı. 15 Eylül-30 Eylül arası iki ayrı şehirde 6-8 maç yapmak için turnuvalara katılmak. Ekim ayının ilk haftası bürokrasi, basın sponsorlar, öğrenciler ve taraftarlar ile birlikte sezon açılışı. Sezon açılış günü Batum ve Atatürk Üniversitesi ( Erzurum) ile hazırlık maçı. 7 veya 14 Ekim’de lig başlangıcı gerçekleştireceğiz.”