a
Artvinli'ler Hizmet Vakfı
AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DEKİ YANGINDA BİR EV KÜL OLDU

ARTVİN’DEKİ YANGINDA BİR EV KÜL OLDU

ARTVİN’DEKİ YANGINDA BİR EV KÜL OLDU

Arılar için mum yakarken evleri yandı

ARTVİN-Artvin Şavşat Yolu Kaparya Mevkiinde meydana gelen yangında bir ailenin yazlık olarak kullandığı ev tamamen yandı.

Artvin Şavşat Yolu üzerinde Kaparya Mevkiinde Harun Avcı adlı vatandaşın evinin bitişiğinde arıları için mum kaynatırken mumun dökülmesi sonucunda yangın çıktı. Kısa sürede ortalığı alev sararken alevler eve de ulaştı. Harun Avcı ve ailesi ile çevreden gelenlerin yangına müdahalesi yetersiz kalırken ahşap ev kısa sürede tamamen yandı. Çok kısa sürede yanan evden bir tek eşyalarını dahi çıkaramayan Avcı ailesinin yazlık olarak kullandığı ev kullanılamaz hale geldi. Yanan evin Mikail Yiğit’e ait olduğu ve Avcı ailesinin kiracı olarak evde ve arazide ikamet ettikleri öğrenildi.  Harun Avcı ve ailesine desteğe gelen vatandaşlar, yangından hiçbir şey kurtaramazlarken, ailenin üzüntüsü büyük idi.

Her şeyin yarım saate bittiği yangında Harun Avcı ve 5 kişilik ailesi bütün eşyalarını ve mal varlıklarını alevlere teslim ederlerken, aileye yardım için vatandaşlar sosyal medya üzerinden kampanyalar başlattılar. Yangında Avcı ailesinin maddi hasarı büyük olurken, can kaybı yaşanmamış olması ise büyük şans olarak değerlendirildi. Konuya ilişkin Jandarma tarafından soruşturma başlatılırken, Avcı ailesi kış günlerinde evsiz kalmanın üzüntüsünü yaşıyor. Avcı ailesinin yanan evi yaz aylarında yoğunlukla kullandıkları kış günlerinde ise Artvin’de ikamet ettikleri bilgisine ulaşıldı.

HAYATİ AKBAŞ