AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE “YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES BUNU TANITMALI” SERGİSİ YAPILDI

ARTVİN’DE “YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES BUNU TANITMALI” SERGİSİ YAPILDI

ARTVİN’DE “YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES BUNU TANITMALI” SERGİSİ YAPILDI

 

Artvin Vakıfbank İlkokulu e-Twinning projesi paydaşı olarak 24 ilin katılımıyla hazırlanan ‘Yerli Malı, Herkes Bunu Tanıtmalı’ projesi kapsamında Yerli Malı haftası etkinliği düzenledi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Vakıfbank İlkokulu e-Twinning projesi paydaşı olarak 24 ilin katılımıyla hazırlanan ‘Yerli Malı, Herkes Bunu Tanıtmalı’ projesi kapsamında Yerli Malı haftası etkinliği düzenledi.

Artvin’de özel bir alışveriş merkezinin salonunda gerçekleştirilen etkinliğin açılışına Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe, Milli Eğitim İl Müdürü Abdülcelil Kahveci, Vakıfbank İlkokulu Müdürü Ahmet Buz, proje koordinatörü anasınıfı öğretmeni Semiha Ocakoğlu Köksal, Memur Sen İl Başkanı İbrahim İnce ve çok sayıda davetli katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, sergiyi gezerek Vakıfbank anaokulu öğrencilerinden illere ait ürünler hakkında bilgi aldı.

Artvin’in Küme ve hurma kurusu proje kapsamında 24 ilde sergilenirken ilimizde de Rize’nin Çayı, Samsun’un Pirinci, Antalya’nın Reçeli, Kayseri’nin Pastırması, Çorum’un Leblebisi gibi illerin yöresel ürünleri stantta yerlerini alarak minik öğrenciler tarafından tanıtıldı.

Katılımcılara sergi sonrasında Artvin’e özgü ürünler ikram edildi.

‘Yerli Malı, Herkes Bunu Tanıtmalı’ projesi ile ilgili bilgi veren proje yürütücüsü Vakıfbank ilkokulu anasıfını öğretmeni Semiha Ocakoğlu Köksal, ”Projemiz e-Twinning kapsamında bilgi paylaşımı proje paylaşımı  şeklinde gelişen bir proje oldu. Bu projeyle birlikte 24 il birbirine ürünlerini gönderdi o ilin nesi meşhursa bizde o 24 ile ulaştık. Amacımız her yıl sınıflarda kutlanan Yerli Malı Haftasında sadece sınıflarda kutlanan etkinliklerin okul dışarısına ki bütün halka ulaştırabilmek. Çocukların sadece 20 öğrenciye değil de ulaşabileceğimiz diğer okulların ve okula gitmeyen diğer öğrencilerin gelip sergimizi gezerek bilgi alması ve öğrenmesiydi. Sınıfımızda ki öğrencilerimize bunları tanıttık onlarda gelen kişilere tanıtıyorlar. Biz 20 kişi ile başladık daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.