AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE “YAŞAMA YOL VER” ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

ARTVİN’DE “YAŞAMA YOL VER” ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

ARTVİN’DE “YAŞAMA YOL VER” ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

1-1

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü Vakıfbank İlkokulu anasını öğrencileri ile “yaşama yol ver etkinlikleri” kapsamında bir araya geldi.

ARTVİN-Artvin İl Sağlık Müdürlüğü Vakıfbank İlkokulu anasını öğrencileri ile “yaşama yol ver etkinlikleri” kapsamında bir araya geldi.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Vakıfbank İlkokulu anasınıfı öğrencilerine “Yaşama Yol Ver Etkinlikleri” kapsamında Acil Sağlık Hizmetlerine ilişkin sunum yapıldı.

Toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla “Yaşama Yol Ver” sloganı ile düzenlenen medya kampanyası kapsamında Vakıfbank İlkokulu anasınıfı öğrencilerine, Ambulans tanıtımı yapılarak, 112’ yi hangi durumlarda aramaları, gerektiği ve gereksiz meşgul etmemeleri gibi konularında açıklamalar yapıldı.

Sağlık Hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında hazırlanan Acil Sağlık Hizmetlerinin sunumunun devamında “112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte seyreden Ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında bilgilendirme yapıldı.

Öğrencilere sunumun ardından promosyon ürünleri (Boyama Kitabı, Kalem, Silgi, Şapka Vb.) dağıtıldı.

HAYATİ AKBAŞ

1-2 1-3 1-4