AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE TURİZMDE İCRAAT ZAMANI

ARTVİN’DE TURİZMDE İCRAAT ZAMANI

ARTVİN’DE TURİZMDE İCRAAT ZAMANI

 

Artvin Belediyesi koordinesinde düzenlenen ‘Ekoturizmi Geliştirmek ve Nitelikli İş gücü Yetiştirme Projesi’ kapsamında ilk programını Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi koordinesinde düzenlenen ‘Ekoturizmi Geliştirmek ve Nitelikli İş gücü Yetiştirme Projesi’ kapsamında ilk programını Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

Halkın yoğun katılım gösterdiği programda Artvin Belediyesi Turizm Eğitmeni Olgun Yavuz’un sunumu ve Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu turizm konulu skeçleri izleyicileri güldürürken düşündürdü.

Turizm Eğitmeni Olgun Yavuz, Artvin turizmde gereken payı alması için hizmet sektörünün gelişmesi, büyümesi ve işletmelere gereken konularda eğitim verilmesi gerektiğini vurgulayarak geniş kapsamlı sunum gerçekleştirdi.

Yavuz, öncelikle Artvin’i Artvinliye anlatılması, tanıtılması gerektiğinin de altını çizerek şoför esnafına da Artvin’in turizm destinasyon merkezlerinin yer aldığı bilgi notları ve haritaları verilmesi gerektiğini söyledi.

Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Ekibinin yazıp oynadıkları ‘Bizim Haller’ adlı skeçlerle eğitime renk katarak izleyicileri kahkahaya boğdu.  Oyuncunlar sahnede Artvin’in doğal güzelliklerini ve yöreye özgü tatları anlattı.

Program sonunda konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe; Belediyenin işinin turizmle ilgilenmek olmadığını fakat bu şehrin zenginliklerini ön plana çıkararak turizmde duyarlılık oluşturmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Başkan Kocatepe ;” Belediyenin işi turizmle uğraşmak değildir ama biz turizmde farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bunu belediye olarak tek başımıza yaptığımız bir şey değil il milli Eğitim Müdürlüğümüz, Artvin Çoruh Üniversitemiz, Kültür Turizm İl Müdürlüğümüz, İşkur, Esnaf Sanatkârlar Odamız, Ticaret ve Sanayi Odamız ve şehrimizin tanıtımını yapan medya mensuplarıyla beraber bir bütün olarak yapıyoruz. Esnaf arkadaşlarım sizin işyerlerinizde arkadaşlarımız gelerek ne nasıl olmalıdır diye eğitim verecekler bunu ukalalık olarak algılamayın karınca kararınca daha iyi hizmet için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bizim zenginliklerimiz büyük şehirlerde yok biz büyüyüp onlar gibi olabiliriz ama onlar bizim zenginliklerimize sahip olamazlar.” diye sözlerini tamamladı.

Programa Artvin Vali Yardımcıları Adem Başsoy, Seda Başsoy, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Tilki, Turizm İl Müdürü Ömer Gümüş, Milli Eğitim İl Müdürü Abdülcelil Kahveci, İş Kur İl Müdürü Cevdet Ertürk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, KYK İl Müdürü Tamer Yıldırım, AK Parti Artvin İl Başkan Yardımcısı Tanıtım Medya Başkanı Yüksel Kantar, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Artvin Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Kurtul Özel, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Demirhan Elçin,  Artvin Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Alkan, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, İşletme sahipleri ve çok sayıda davetli katıldı.