AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE TURİZM İÇİN İCRAAT ZAMANI

ARTVİN’DE TURİZM İÇİN İCRAAT ZAMANI

ARTVİN’DE TURİZM İÇİN İCRAAT ZAMANI

 

Artvin’de Turizm’de İcraat Zamanı Projesi kapsamında kurslar açılacak

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi koordinesinde ve Artvin Valiliği, Artvin Çoruh Üniversitesi, Artvin İşkur İl Müdürlüğü, Artvin Milli Eğitim İl Müdürlüğü, Artvin Sanayi ve Ticaret Odası, Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odası organizasyonunda ‘Artvin’de Turizm için İcraat Vakti’ diyerek  ‘Eko turizmi Geliştirmek ve Nitelikli İş gücü Yetiştirme Projesi’ hazırlandığı proje kapsamında; Turizm ile ilgili işletmelere aşçı, servis görevlisi, resepsiyon ve rezervasyon alma konularında eğitim düzenlenerek, eğitim sonrasında iş yerlerinde uygulamalı eğitim verilecek. Eğitimlere katılan işletmeler programa katıldıklarına dahil kokart,  personel ise Milli Eğitim onaylı belge almaya hak kazanacak. Kurs açmak için belli bir sayının toplanmasına gerek olmadan işletme sahibi personelinin eğitilmesini istediği konularda ki talebi doğrultusunda, eğitmen işletmeye giderek yerinde eğitim verecek.

Turizm’de İcraat Zamanı diyen Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Belediye Turizm Eğitmeni Olgun Yavuz’u “Ekoturizmi Geliştirmek Üzere Nitelikli İş gücü Yetiştirme Projesi’ konusunda eğitim vermesi için görevlendirdi. Eğitimi sanatla birleştirmek ve turizmde duyarlılığı artırmak için Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu tarafından yazılan, Artvin esnafının turistlere davranışlarını konu alan ‘Bizim Haller’ oyununu sahnelene alacak.

13 Ocak Cumartesi Günü saat 19.00’da Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde düzenlenecek programa başta iş yeri sahipleri olmak üzere tüm Artvin halkını davet eden Başkan Kocatepe, şimdi turizmde icraat vakti diyerek sözlerini şöyle devam etti;

“Geçtiğimiz günlerde yapılan turizm çalıştayı sonrasında Artvin’de turizm adına bir şey yapmalı diye karar verdik 2 aydır çalışıyoruz bu cumartesi günü saat 19.00’da Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde bir program organize ediyoruz. Bu programda özellik hizmet sektöründeki esnafımızın ve daha sonra işyerinde iş başı eğitimini yapacağımız onun öncesinde de duyarlılık kazandırma adına Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro topluluğunun hazırladığı ‘Bizim Haller’ oyunu ile anlatmak istiyoruz.  Herkes turizmde bir şeyler yapmalı diye konuşuyor fakat konuşulduğu gibi kalıyor. Biz şimdi turizmde icraat zamanı diyerek sanatla harmanlayıp bir duyarlılık oluşturmaya çalışıyoruz tüm esnaflarımızı ve Artvin halkını cumartesi günü saat 19.00’da Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezine bekliyoruz.” dedi.