AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİNDE ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI YAYINLANDI

ARTVİNDE ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI YAYINLANDI

ARTVİNDE ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJLARI YAYINLANDI

 

mesaj

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Artvin’de Mülki erkân, siyasiler ve dernek ve odalar kutlama mesajları yayınladılar.

ARTVİN-24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Artvin’de Mülki erkân, siyasiler ve dernek ve odalar kutlama mesajları yayınladılar.

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan “Aydınlık bir geleceği hep beraber inşa edeceğimize olan inanç ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum”

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan,” 24 Kasım Öğretmenler Günü ” Mesajında şu ifadelere yer verdi: “Değerli Öğretmenler, Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilmesi ve ileriye yönelik olumlu davranışlar kazandırılması görevini yerine getirmekte olan öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğu yaşıyoruz.

Günümüz dünyasında olduğu gibi; ülkemizin de gelişim, değişim ve kalkınmasını gerçekleştirip gelecekle ilgili hedeflerimize ulaşmada eğitim ve öğretmenin görevi çok büyüktür. Eğitim bugün artık sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir.

Başöğretmen Atatürk’ün “Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Bu iki ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir.” vecizesinde de açıkça ortaya koyduğu gibi öğretmenlerimiz, geleceğimizi şekillendiren, yetiştirdiği nesillerle geleceğimize yön veren kutsal bir meslek grubunun mensuplarıdır.

Çağımızda bilgili olmak ve bilgiyi etkin kullanmak çok büyük önem arz etmektedir. Ülkelerin en önemli gücünü bilgili ve nitelikli insanlar oluşturmaktadır. Bu nitelikli insanları yetiştirmekte değerli öğretmenlerimizin en önemli görevlerindendir. Ülkemizin her köşesinde, göğüslemek zorunda kaldığınız zor şartlar altında bile çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu şuurla yaklaştığınıza inancım tamdır.

Öncelikle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, aydınlık bir geleceği hep beraber inşa edeceğimize olan inanç ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum”.

Vekil Kışla’dan öğretmenler günü mesajı

Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kışla mesajında; “ Millet Mektepleri’nin açılışı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabulünün yıl dönümü olan 24 Kasım’ın 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta olduğunu belirterek;

Bir milletin; milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, tarihini, gelenek ve göreneklerini bilen, bizi biz yapan değerlerin farkında olan nesiller yetiştirmek öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olmaktadır.

Aileden başlayan eğitim sürecinin her aşamasında çocuklarımızın gelişiminde katkıda bulunarak daha ileri hedeflere yürümemizi sağlayan, duygularımıza, ruhumuza, fikirlerimize ve hayata bakışımıza şekil veren, bizlere doğruyu, güzeli, iyiyi ve milli duyguları öğreten öğretmenlerimizdir.

İlk emri “oku “ olan ve ” Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?”diyen dinimiz ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır “söylemi öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal ve önemli bir meslek olduğunun bir göstergesidir. .

Mili birlik ve bütünlüğün sağlanmasında, ülkemizin ekonomik ve sosyal yönden daha da kalkınarak muasır medeniyetler seviyesine ulaşmamızda en büyük pay yeni neslin yetiştiricileri öğretmenlerimize ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.

En değerli varlığımız olan çocuklarımızı ve gençlerimizi çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, milli kültür ve tarihimize bağlı kişiler olarak yetiştirmek için ülkemizin her yerinde her şartta fedakârca görev yapan değerli öğretmenlerimize minnet borçluyuz

Gelişen, değişen ve globalleşen dünya ülkeleriyle rekabet edebilmeleri için eğitim ve öğretim şartlarını iyileştirmek, öğretmenlerimizin daha iyi şartlarda hizmet verebilmelerini sağlamak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bütçeden en büyük payı eğitime ayırmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimizin bu anlamlı günde en içten duygularımla öğretmenler gününü kutluyor, görevi başında şehit olmuş ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, yıllarca hizmet ettikten sonra emekliye ayrılmış öğretmenlerimize sağlık ve huzur dolu bir hayat, mesleklerine devam eden öğretmenlerimize başarı ve mutluluklar diler, sevgi ve saygılar sunarım.

SİZLER ÖVGÜNÜN EN GÜZELİNE LAYIKSINIZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN” ifadelerine yer verdi.

Kocatepe, “İyi Ki Öğretmenlerimizin Eseriyiz”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Öğrencilerine röportaj verdi.

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla Vali, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü ve vatandaşlarla yaptıkları röportajlarda Öğretmen Nedir?  sorusuna cevap arayan Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri Onur Tuna Demirci ve Soydan Yazıcı Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile makamında röportaj yaptı.

Başkan Kocatepe, Öğretmen Nedir? Sorusuna verdiği röportajda 24 Kasım Öğretmenler günü tebrik ettiğini belirterek şunları söyledi.  Kocatepe;”  Çocuk dolayısıyla toplum anne babanın ürünü ise öğretmenin de eseridir. Bu eserleri toplumumuza kazandırırken her türlü fedakârlıktan kaçınmayan manevi tatmin noktasında belki mesleklerin en güzeli öğretmenlik mesleğini yapmış birisi olarak öğretmenliğimden de en az Belediye Başkanlığım kadar onur duydum zevkle yaptım. Tüm meslektaşlarıma bu vesile ile sevgilerimizi saygılarımızı muhabbetlerimizi sunuyoruz. İyi ki Öğretmenlerimizin eseriyiz” dedi.

Röportajda Kazım Karabekir Anadolu Lisesi okul müdürü Erdoğan Öztürk’de hazır bulundu.

Zeki Alkan, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun’

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Türkiye’nin en doğusundan en batısına her noktada mesleğini özveriyle icra eden öğretmenlerin her zaman şükranla anılması gerektiğini vurgulayan AGC Başkanı Zeki Alkan mesajında; “ Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. En kutsal mesleğin, ülkemizin geleceğini yönlendiren, aklın, bilimin, vicdanın, cesaretin temellerini atan eğitimin yılmaz neferleri öğretmenlerimizin günüdür. Öğretmenlerimiz, geleceğimiz olan çocuklarımızı cesur, bilgili, zeki ve çalışkan bireyler olarak yetiştirmek amacıyla üstlendikleri sorumlulukları her türlü olumsuzluğa rağmen çok başarıyla yerine getiriyor.

Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın bir mesleği Türkiye’nin en batısından en doğusuna her noktada icra eden öğretmenlerimize sadece Öğretmenler Gününde değil her zaman itibar göstermemiz, hak ettikleri değeri vermemiz gerekir.

Ancak bin bir umutla gittikleri üniversiteden mezun olan binlerce genç öğretmen adayı bugün işsizler ve atama bekliyorlar. Bir diğer kesim de değeri para ile ölçülemeyecek bu kutsal mesleği sözleşmeli olarak, asgari geçim şartlarının altında bir ücretle yerine getirmeye çalışıyor. Öğretmenlerimiz, şehit ediliyor, öğretmenlerimiz kaçırılıyor, yıkılan binaların altında kalıyor, genç ve başarılı öğretmenlerimiz atama bekliyor ama yılmadan, bıkmadan Türkiye’nin geleceği için özveriyle çalışıyor.

En zor şartlarda dahi, ülkenin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun. Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk, vefat ederek aramızdan ayrılan öğretmenlerimiz olmak üzere Serhad kentimiz Artvin ve ülkemizin tümünde görev yapan öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, kıymetli öğretmenlerimizi yürekten kutluyoruz ”ifadelerini kullandı.

Ak Parti İl Başkanından 24 Kasım Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak öğretmenlerin bu anlamlı gününü kutladı.

Ak Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta mesajında ülkemiz gelecekteki hedeflerine,  genç nesilleri yarının şartlarına göre geleceğe hazırlayabilmek öğretmenlerimizle mümkün olacağına vurgu yaptı. Mesajında Erkan Balta; “ Ülkemiz gelecekteki hedeflerine, genç nesilleri yarının şartlarına göre geleceğe hazırlayabilecek öğretmenlerimizle ulaşacaktır. Onlar, dün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

HAYATİ AKBAŞ

agc-baskani-zeki-alkan akparti-il-baskani-erkan-baltahopa-kaymakami-mehmet-ali-ozkan mehmet-kocatepe-1 mehmet-kocatepe-2milletvekili-israfil-kisla