AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE MUHAMMET SARAÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ARTVİN’DE MUHAMMET SARAÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ARTVİN’DE MUHAMMET SARAÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 

Artvin’in sevilen isimlerinden Muhammet Saraç (60) tedavi gördüğü Rize Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Saraç dün öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin bir değerini daha kaybetti. Artvin Ekspres Otobüs işletmeciliği yapmış, sporcu kimliğiyle bilinen Muhammet Saraç hayatını kaybetti.  Beyinde emboli atmasına bağlı, kalp krizi geçiren ve bir haftadır Rize’de tedavi gören Muhammet Saraç dün sabaha karşı hayata gözlerini yumdu.

Artvin’de esnaflık yapan Ufuk Saraç’ın abisi, CHP Belediye encümeni Sinan Saraç’ında amcasının oğlu olan Muhammet Saraç, evli iki çocuk babasıydı.  Kendisi spora adamış biri olarak bilinen Muhammet Saraç, 1983-1984 yıllarında Boks sporunda Türkiye Şampiyonu derecesini almış. Halk oyunlarına uzun yıllarca emek veren Saraç, Çoruhspor’un ilk kurulduğu yıllarda ise kulüpte top koşturmuş.

Merkez camide kılınan cenaze namazında, Çoruhspor’un üzerinde Muhammet Saraç Yazan, 08 sırt numaralı formasını tabutun üzerine konuldu. Cenaze namazına Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan,  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, Vatan Partisi Başkanı Temel Demirci, Demokrat Parti Başkan Yardımcısı Hakan Çil, Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, siyasiler esnaflar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazının ardından merhum Balcıoğlu mezarlığına defnedildi.