AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE “KÜLTÜR TURİZM VE YÖRESEL ÜRÜNLER TANITIM FUARI” DÜZENLENİYOR

ARTVİN’DE “KÜLTÜR TURİZM VE YÖRESEL ÜRÜNLER TANITIM FUARI” DÜZENLENİYOR

ARTVİN’DE “KÜLTÜR TURİZM VE YÖRESEL ÜRÜNLER TANITIM FUARI” DÜZENLENİYOR

 

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Valiliği ile Artvin Belediyesince bu birincisini düzenleyecekleri “Artvin Kültür Turizm ve Yöresel Ürünler Tanıtım Fuarı’nın” 8 Ağustos’ta başlayacağını kaydetti.

Hayati Akbaş

ARTVİN– Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Valiliği ile Artvin Belediyesince bu birincisini düzenleyecekleri “Artvin Kültür Turizm ve Yöresel Ürünler Tanıtım Fuarı’nın” 8 Ağustos’ta başlayacağını kaydetti.

Vali Doğanay başkanlığında, Valilik Toplantı Salonunda , “Cennet Sizi Bekliyor, 08-08’de Hayde Artvin’e” sloganıyla yapılacak fuara ilişkin, istişare toplantısı düzenlendi.

Artvin tanıtım günleri ile ilgili yapılan toplantıda, Artvin’in daha iyi tanıtılması için yapılması gereken konular görüşüldü.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, yaptığı konuşmada, Artvin ilinin kültürünün tanıtılması ve turizm potansiyelinin arttırılması amacıyla yeryüzü cenneti Artvin’i bu yıl kendi yerinde tanıtmak amacıyla tanıtım günlerini düzenlediklerini söyledi.

Doğanay,” Fuarın, il ekonomisine katkı sağlanması, Artvin ilinin tarımı ve ticareti ile ilgili yeni pazarların oluşturulması, Artvin’in marka değerinin yükseltilerek, Artvin’in başta ülkemize ve dünyada tanıtımının yapılması amaçlanıyor. İlimizde düzenleyeceğimiz bu dev organizasyona Artvin’i merak eden vatandaşlarımız ve tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz” dedi.

Artvin’i şimdiye kadar Ankara, İstanbul, Bursa ve İzmir’de tanıttıklarını belirten Doğanay, söz konusu fuarın, kentte ilk olacağını ve her yıl Artvin plakasıyla da özdeşleştirmek adına 8’inci ayın 8’inde yapılacağını söyledi.

Fuarın 8-18 Ağustos tarihlerinde yapılacağını kaydeden Doğanay, “Bu yıl ilimizi yerinde tanıtmayı amaçladık. Yıllarca ilimizi Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerimizde tanıtmaya çalıştık.  Bu şehrin dışarıdan birilerinin getirilmesine ihtiyacı var. Projemizin sloganı da, ‘Cennet sizi bekliyor, 08.08’de Hayde Artvin’e. Ağustos ayı Artvin’de hareketli geçecek. 10 gün sürecek olan programda, Çoruh Park’ta yeme içme ve tanıtım çadırları olmak üzere iki konsepte stantlar açılacak. Yapılan her çalışmadan ilçelerimizle birlikte bir birimizi destekleyecek şekilde çalışacağız.”

Doğanay, fuara, ilçelerinde katılacağını, yörelerinin tanıtımına, turizmine, ticaretine ve kültürüne büyük katkı sağlayacağına inanındığını kaydetti.

Toplantıya, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve ilgili daire müdürleri katıldı.