AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE KAZALARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

ARTVİN’DE KAZALARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

ARTVİN’DE KAZALARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

 

Hafta Sonu Yaşanan ve 8 Kişinin Öldüğü Kazaların Şoku Devam Ediyor

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin’de son yıllarda artan trafik kazaları endişe yaratıyor. Geçtiğimiz hafta sonu 24 saatte yaşanan 5 kazanın ikisinde toplam 8 kişinin ölmesi ve 13 kişinin yaralanmasının ardından büyük bir şok yaşanırken, 2017 yılı içerisinde trafik kazalarında kaybettiğimiz insan sayısı 20’yi geçti. Artvin halkı yaşanan kazaların nedenlerinin araştırılmasını ve çözümlerin ortaya konulmasını isterken, yerel basında her gün kaza haberlerinin yer alıyor olması ise endişeyi arttırıyor.

Artvin’de gün geçmiyor ki bir kaza haberi duyulmasın. 170 bine yakın nüfusu içerisinde barındıran Artvin’in gerek karayolları gerekse de köy yollarındaki kalite eksikliğine birde sürücü hataları eklenince gün geçmiyor ki bir kaza olayı yaşanmasın. 2017 yılında trafik kazalarının sayısında belirgin bir artış gözlenirken geçmiş yıllara oranla bu yıl yaşanan kazalarda hayatını kaybedenlerin sayısının bir hayli arttığı gözleniyor. Bu yıl yaşanan yüzü aşkın trafik kazasında 20’nin üzerinde vatandaşımız hayatını kaybederken 100’e yakın vatandaşımızda bu kazalarda yaralandı. Her gün yerel basında bir kaza haberi yayımlanırken, yaşanan kazaların faturasının ağır olması ise endişeye sevk ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Yusufeli Dokumacılar Köyü’nde ve de Şavşat’ın Sahara Dağı Mevkiinde yaşanan iki kazada 8 kişinin ölmesi ve 9 vatandaşımızın yaralanması il genelinde büyük bir şokun yaşanmasına neden oldu. Geçtiğimiz hafta sonu Artvin Kafkasör Yolu ile yine çeşitli bölgelerde iki kaza daha yaşanırken bu kazalarda da 4 kişinin hafif şekilde yaralanması endişeyi artırdı. Her gün yeni bir kaza haberi ile güne uyanan Artvin’de kazaların bu derece artışının nedenleri sorgulanıyor. Konuya ilişkin olarak resmi kurumların araştırmalarda bulunarak çözümler üretmesi talep edilirken, bu derece kazanın yaşandığı ilimizde kazaların azaltılması için önlemlerin biran önce yürürlüğe konulması zorunlu görülüyor.

Bir Günde 8 Kişi Hayatını Kaybetti

2017 yılı içerisinde Artvin’in çeşitli bölgelerinde yaşanan onlarca trafik kazasında çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Kazaların sayısında belirgin bir artış yaşandığı gözlenirken, yaşanan bu kazaların ardından hafta sonu gerçekleşen 5 trafik kazasının ikisinin faturası ise çok ağır oldu. 24 saat içerisinde önce 15 Temmuz 2017 Cumartesi akşam saatlerinde Yusufeli Dokumacılar Köyü’nde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi ölürken 9 kişi yaralandı. Bu kaza haberinin şokunu yaşayan ilimize bir kötü haberde Şavşat ilçesinden geldi. Şavşat Ardahan karayolu Sahara Dağı mevkiinde aynı aileden 4 kişinin içerisinde bulunduğu araç kaza yaptı ve bu kazada da yine 4 vatandaşımız hayatını kaybetti. Şok üzerine şok yaşayan Artvin’de arka arkaya trafik kazalarında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmiş olması yaşanan şoku ikiye katladı.

Artvin halkı yaşanan kazalar sonrasında artık yeni kazaların yaşanmaması ve yeni ölüm haberleri ile karşılaşmamak için önlem alınmasını talep ederken, kazaların en büyük nedeni olarak gösterilen ulaşım yollarının kalitesinin biran önce arttırılması isteniyor.