AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE FUTBOL İL BİRİNCİSİ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ

ARTVİN’DE FUTBOL İL BİRİNCİSİ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ

ARTVİN’DE FUTBOL İL BİRİNCİSİ SOSYAL BİLİMLER LİSESİ

 

Liseler Arası Futbol İl Birincisi Artvin Sosyal Bilimler Lisesi oldu.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Okullar arası spor faaliyetleri kapsamında Gençler (Erkek) Futbol İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı. Bir birinden heyecanlı gecen müsabakalar sonunda futbol il birincisi Sosyal Bilimler Lisesi oldu.

Yenimahalle (İskebe) şehir stadında gerçekleşen müsabakalarda şampiyon ilk olarak il merkezindeki takımları eledi. Üç okul takımın eleyen Sosyal Bilimler Lisesi bu kez, il genelinde birincilik için Borçka Sağlık Merkez Lisesiyle karşı karşıya geldi.

Yenimahalle (İskebe) şehir stadında gerçekleşen final müsabakasında iki takım kıyasıya mücadele etti.  Müsabakanın ilk yarısın Sosyal Bilimler Lisesi 3-1 önde kapattı.  İkinci yarıya da hızlı başlayan merkez temsilcisi müsabakadan 4-2 galip ayrıldı. Müsabakada bir birinden güzel goller atılırken Sosyal Bilimler Lisesinin ilk golünü takım kaptanı Kaan’ın orta sahadan attığı güzel golle öne geçti. İkinci golü Mertcan, üçüncü golü Fatih Yılmaz atarken, galibiyet golünü ise İbrahim attı. Takım halinde oldukça üstün başarı sergileyen Sosyal Bilimler Lisesi Kaleci Mehmet ise kalesinde adeta devleşti.

Antrenörlüğünü beden eğitimi öğretmeni Önder Çelik’in yaptığı Sosyal Bilimler Lisesi, il birincisi olarak gruplara çıkma hakkı elde etmiş oldu. Genç yeteneklerin kendilerini göstere bileceği önemli bir platform olan grup müsabakalarında geçler, iyi bir derece yapıp ilimizi gururlandırmanın peşindeler.

Genç Liseliler Gülsem’i Unutmadı

Sosyal Bilimler Lisesi Futbol takımı yılbaşı gecesi geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Artvin Kazım Karabekir Lisesi öğrencilerinden Gülsem Korkmaz’ı unutmadı. Futbol takımı sahaya Gülsem Korkmaz’ın fotoğraflarının bulunduğu ve üzerinde unutmayacağız yazılı pankartla sahaya çıktı.

Sosyal Bilimler Lisesi Futbol Takımı Kadrosu:

1-Muhammet Hasan Seçkin, 2-Asım Yalçın, 3-Gökdeniz Ergün, 4-Murat Kotan, 5-Kağan Beyaz, 6-Mehmed Fatih Aydın, 7-Can Eyüboğlu, 8-Mertcan Keskin, 9-Şahan Çakmak, 10-Doğukan Altınkaya, 11-Halil İbrahim Bozkurt, 12-Kadir Murat Seçkin, 13-Halit Aydın, 14-Mertcan Sucu, 15-Nusret Yazıcı, 16- Kerim Yazıcı,  17- Berkay Bilgin,  18- Berşan Kurt.