AnasayfaArtvin'den HaberlerGEREKSİZ ANTİBİYOTİK KULLANIMINA SON

GEREKSİZ ANTİBİYOTİK KULLANIMINA SON

GEREKSİZ ANTİBİYOTİK KULLANIMINA SON

Antibiyotikte Yeni Dönem Hızlı Beta Testi’ Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Hayati Akbaş

ARTVİN-Sağlık Bakanlığı’nın çalışmaları doğrultusunda Artvin KHK Genel Sekreterliği bünyesinde “Akılcı İlaç Kullanımı” planlaması dahilin de, “Hızlı Beta Testi” nın kullanımı ile ilgili toplantı gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı’nın çalışmaları doğrultusunda Artvin KHK Genel Sekreterliği bünyesinde “akılcı ilaç kullanımı” planlaması dahilinde, hastalara gereksiz antibiyotik verilmesini önleyici tedbirlerden biri olan “Hızlı Beta Testi” nin kullanımı ile ilgili toplantı hastanede gerçekleştirildi.

Hopa Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Sibel Gürbüz tarafından Acil Servis, İç Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz ve Çocuk Hastalıkları hekimlerine “akılcı ilaç kullanımı” ve “hızlı beta testi” ile ilgili bilgiler verilerek, interaktif (karşılıklı soru-cevap) bir toplantı düzenlendi.

Hastanede uygulamaya başlanacak “Hızlı Beta Testi” ile hastalara gereksiz antibiyotik reçete edilmesinin önüne geçilmesi planlanmakta olduğu ifade edilerek, “Bu doğrultuda amacımız Sağlıklı Bir Türkiye’dir” şeklinde açıklama yapıldı.