AnasayfaArtvin'den HaberlerARTVİN’DE ENGELSİZ YAŞAMDAN UÇURTMA ŞENLİĞİ

ARTVİN’DE ENGELSİZ YAŞAMDAN UÇURTMA ŞENLİĞİ

ARTVİN’DE ENGELSİZ YAŞAMDAN UÇURTMA ŞENLİĞİ

 

Artvin Belediyesi’nin ‘Engelsiz Artvin Sloganıyla’ sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde yaptığı Engelsiz Yaşam, Kültür Sanat Merkezi kursiyerleri Atatepe’de Uçurtma şenliği düzenledi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Belediyesi’nin ‘Engelsiz Artvin Sloganıyla’ sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde yaptığı Engelsiz Yaşam, Kültür Sanat Merkezi kursiyerleri Atatepe’de Uçurtma şenliği düzenledi.

Artvin Belediye’sinin sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptığı Engelsiz Yaşam, Kültür Sanat Merkezinde; engelli çocukların sosyalleşmesi ve toplumun bir parçası olduklarını hissetmeleri için el sanatları üzerine Halk Eğitim Eğitmenleri tarafından kurslar veriliyor. Kurslara katılan engelli öğrenciler; cüzdanlar, çantalar, tespihler ve hediyelik eşyalar yapıyor. Engelsiz yaşama kursiyer olarak gelen öğrenciler 2 grup şeklinde kurs görüyor.

Engelsiz Yaşam, Kültür Sanat Merkezi, kursiyerlerinin sosyalleşmeleri ve hoş vakit geçirmeleri için Atatepe’de uçurtma şenlikleri düzenledi. Uçurtma şenliklerinde doyasıya eğlenen engelli kursiyerlerin toplu fotoğraf çekinmesiyle etkinlik son buldu.

Engelsiz Yaşam, Kültür Sanat Merkezi eğitmenleri; ”Burada engelli kardeşlerimizin en büyük gelişimi sosyalleşmeleridir. Bugün yaptığımız uçurtma etkinliği gibi bir sürü etkinlik yapıyoruz. Bu çocuklar belirli bir eğitim almışlar kendilerine özel liseden mezun oldular. Bu yüzden temel derslerden ziyade el sanatları ile ilgili çalışmalar yapıyor. Daha önce topluma çıkmıyorlardı artık toplumda birlikte hareket etmeyi öğrendiler. Ben bunu görmeden yapamam ben bunu ayağa kalkmadan yapamam dedikleri şeyleri artık yapabileceklerin farkına vardılar. Yaptıkları ürünlerin bir işe yaramayacağını düşünüyorlardı artık o ürünlerden para kazanabileceklerini onlarında el emeklerinin gerçekten ilgi gördüğünü fark ettiler. Engelli kardeşlerimizle elimizden geldikçe birlikte çalışmalar yapıyoruz. Bizlere bu imkanı sunan Artvin Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye teşekkür ederiz” dedi.